Yandex Metrica

Ankara'da kuduz alarmı! 35 köpeği karantinadan kaçıran Buket Özgünlü Boyacı tutuklandı

Para toplayarak köpek maması dağıtan sosyal medya fenomeni, Şanlırfa'da kuduz köpekleri karantinadanAnkara'ya kaçırdı. Bunun üzerine harekete geçen Ankara Valiliği karantina bölgesinden kaçırıldığı söylenen olası kuduz köpeklerle ilgili teyakkuza geçti. Hastalık taşıyan köpekleri Ankara'ya getirdikleri iddia edilen ve gözaltına alınan iki kişiden Buket Özgünlü Boyacı tutuklandı.

Gündem

10.06.2024, 19:02

Türkiye, uzun zamandan bu yana başıboş sokak köpekleriyle ilgili yasa düzenlemesini tartışırken Ankara'da dikkat çeken bir olay yaşandı.

Sosyal medyada ‘Köpekvelisi’ ismiyle paylaşım yapan kadın, Şanlıurfa’da kuduz teşhisi konulan köpekleri kaçırarak Ankara’ya getirdiğine dair bir video paylaştı.

Şanlıurfa’ya giden kadın bir hayvansever barınaktan 35 hayvan alıp, Ankara’ya tedaviye getirdiğini açıkladı.

MSB'den Yunan Bakan Dendias'ın iftira dolu sözlerine tepki MSB'den Yunan Bakan Dendias'ın iftira dolu sözlerine tepki Haberi Görüntüle

''ŞANLIURFA SOKAKLARINDA HİÇ KÖPEK KALMAMIŞ''

Araba içinde seyir halindeyken video çekip bu anları sosyal medyadan paylaşan hayvansever kadın, “Kuduz vakaları varmış diye köpekleri kısırlaştırmamışlar, Şanlıurfa sokaklarında hiç köpek kalmamış. Yasaklı 3 ırkdan köpeği de aldık. Hayvanlarda her türlü hastalık var.” diyerek isyan etti.

Olay üzerine harekete geçen Ankara Valiliği, hastalık taşıyan köpeklerin kente getirildiğine dair iddiaların ihbar kabul edildiğini ve ilgili tüm birimlerin alarma geçirildiğini bildirdi.

Rüşvet vermeden ihale alamıyoruz! CHP'li belediyede rüşvet sarmalı WhatsApp kayıtlarında tek tek ortaya çıktı! Rüşvet vermeden ihale alamıyoruz! CHP'li belediyede rüşvet sarmalı WhatsApp kayıtlarında... Haberi Görüntüle

ANKARA VALİLİĞİ AÇIKLADI: TEYAKKUZA GEÇİLDİ

Valilikten yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi;

"Hastalık taşıyan köpeklerin ilimize getirildiğine dair iddialar ihbar kabul edilerek, Valiliğimizce, kolluk kuvvetlerimiz ve Tarım İl Müdürlüğümüz başta olmak üzere tüm birimlerimiz teyakkuza geçirilmiştir. Vatandaşlarımızın sağlığına ve diğer canlıların hayat hakkına yönelik her türlü hareket ve uygulamalarla sonuna kadar mücadele etmekte kararlıyız."

"HAYVANLAR KARANTİNAYA ALINDI"

Ankara Valiliği sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “İlimize getirilen hastalıklı köpekler konusuyla ilgili Emniyet Güçlerimizin yaptığı çalışmalar sonucu bulundukları yer tespit edilen hayvanlar, veteriner hekimlerimizin gözetiminde karantinaya alınmıştır” ifadelerine yer verdi.

Konut kredisi faizleri ne zaman düşecek? 2024 Ağustos-Eylül-Ekim konut kredisi faizi ne kadar olur? Konut kredisi faizleri ne zaman düşecek? 2024 Ağustos-Eylül-Ekim konut kredisi... Haberi Görüntüle

GÖZALTINA ALINDILAR

Açıklamanın devamında Şanlıurfa'dan Ankara'ya kaçırılan hayvanları şehre yönlendiren ve getiren kişilerin yakalanarak Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatları doğrultusunda gözaltına alındığı ve haklarında yasal işlemlere başlanıldığı kaydedildi. Hastalık taşıyan köpekleri Ankara'ya getirdikleri iddia edilen ve gözaltına alınan iki kişiden Buket Özgünlü Boyacı tutuklandı.

Habere Tepki Ver

2

2

1

1

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading