Ankara Valiliği'nden açıklama: Sel uyarısı yapıldı! O illerde yaşayanlar dikkat!

Meteoroloji'nin hava durumu verilerine göre su baskını ve sel bekleniyor. Ankara Valiliği, vatandaşları sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden meydana gelmesi muhtemel ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı uyardı.

Gündem 05.08.2022, 23:39 06.08.2022, 02:38
Abone ol
Ankara Valiliği'nden açıklama: Sel uyarısı yapıldı! O illerde yaşayanlar dikkat!

Meteoroloji'den yapılan açıklamada, su baskını ve sel uyarısında çeşitli illerde yaşayna vatandaşlar uyarıldı. Çok sayıda ilde sağanak yağış beklenirken Ankara Valiliği sel ve su baskınına karşı dikkatli ve tedbirli olunmasını istedi. İç Ege, Ankara, Eskişehir ve Afyonkarahisar çevreleri için gök gürültülü sağanak bekleniyor.

ANKARA VALİLİĞİ SEL UYARISI YAPTI

Yarın (06.08.2022 Cumartesi) öğle saatlerinden sonra; Eskişehir çevreleri, Ankara il merkezi ile kuzey ve batı kesimleri, Afyonkarahisar'ın kuzey ve batısında beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden meydana gelmesi muhtemel ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

İÇ EGE'DE YOĞUN YAĞIŞ LARA KARŞI DİKKATLİ OLUNMASI İSTENDİ 

Yarın (06.08.2022 Cumartesi) öğle saatlerinden sonra ve akşam saatlerinde İç Ege'de beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların; Kütahya, Uşak çevreleri ile Manisa'nın doğu kesimlerinde yerel kuvvetli olması beklendiğinden meydana gelmesi muhtemel ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

1 KİŞİ HAYATINI KAYBETMİŞTİ

30 Haziran tarihinde Ankara'nın Yenimahalle, Keçiören ve Etimesgut ilçelerinde şiddetli yağış etkili olmuştu. Sağanak nedeniyle cadde ve sokaklar göle dönmüş, bazı ev ve iş yerlerini su basmıştı. Öte yandan Keçiören'de sağanak nedeniyle su basan bir binada 1 kişinin cansız bedenine ulaşılmıştı.

.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!