banner2

Ankara'nın da çivisi çıktı! Alkollü bir kişi elini kolunu sallayarak makinist kabinine girip video çekti!

Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Ankaray metro hattında yeni bir skandal patlak verdi. Kimliği belirsiz alkollü bir kişi elini kolunu sallayarak alkol şişesiyle makinist kabinine girdi. Kimse müdahale etmedi.

Gündem 10.02.2022, 12:55 10.02.2022, 14:04
Abone ol

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin görev alanında olan Ankaray metro hattında büyük bir güvenlik zaafiyeti yaşandı. Kimliği henüz belirlenemeyen alkollü bir kişi elinde alkol şişesiyle metro hareket ederken bira içti. 

Alkollü kişi, bu da yetmezmiş gibi video çekerek makinist kabinine kadar girdi. 

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SESSİZ KALDI

Seyir halinde olan metroda alkol içen ve çevredekilerin can güvenliğini tehlikeye atan kişiye yönelik belediyeden herhangi bir açıklama gelmedi.

YÖNETİCİLERİN BİLE GİREMEDİĞİ KABİNE NASIL GİRDİ?

Sabah'ın haberine göre; Metronun bağlı olduğu EGO'nun eski Genel Müdürü, Makine Mühendisi Mustafa Sarıgül rezaletin büyük bir güvenlik zafiyeti olduğunu söyledi. Mustafa Sarıgül şunları söyledi: 

"Seyir halindeki bir metronun yöneticilerin bile giremediği sadece vatmanların girmeye yetkili olduğu aracın komuta edildiği bölümüne melekelerini kaybetmiş birinin girmesi vahim sonuçlar doğurabilirdi. Bu kişi elektrik ünitelerine zarar verebilirdi. Kısa devre yaptırıp yangın çıkmasına sebep olabilirdi. Bu kapalı tünellerde hizmet veren metrolarda büyük bir facia demektir. Komuta kabininin anahtarı sadece özel eğitim almış vatmanlarda bulunur. Ama vatman burayı kilitlememiş.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!