Yandex Metrica

Ankara Niğde Otoyolu Kurban Bayramında ücretsiz mi, paralı mı?

Ankara Niğde Otoyolu Kurban Bayramında ücretsiz mi, paralı mı?

Kurban Bayramı tatili kamu çalışanlarına 9 gün oldu. Tatilin fırsatını bilen vatandaşlar memleketlerine gitmek için yollara düştü. Kurban Bayramı nedeniyle yap-işlet-devret modeli haricinde KGM sorumluluğundaki yolların ve köprülerin ücretsiz olacağı açıklandı. Ankara-Niğde Otoyolu'nu sıkça kullanan vatandaşlar ise Ankara Niğde Otoyolu Kurban Bayramında ücretsiz mi, paralı mı? 2024 Ankara-Niğde yolu bedava mı? sorularına yanıt aramaya başladı.

Gündem

15.06.2024, 17:20

Resmi Gazete'de yer alan karara göre Kurban Bayramında yap-işlet-devret projeleri hariç Karayolları Genel Müdürlüğü sorumluluğunda olan otoyollar ile 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprülerinin bedava hizmet vereceği açıklandı. Ankara ve Niğde arasında vatandaşların en sık kullandığı yollardan biri olan Ankara-Niğde Otoyolu'nun ise Kurban Bayramında ücretsiz olup olmadığı merak ediliyor. 

2024 YKS tercihleri ne zaman başlayacak? YKS yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanır? 2024 YKS tercihleri ne zaman başlayacak? YKS yerleştirme sonuçları ne... Haberi Görüntüle

ANKARA NİĞDE OTOYLU KURBAN BAYRAMINDA ÜCRETSİZ Mİ?

Ankara Niğde Otoyolu Kurban bayramında ücretli olacak ve paralı hizmet vermeye devam edecek. Ankara Niğde yolu yap işlet devret modeli ile hayata geçirildiği için ücretsiz ulaşım kararından etkilenmiyor. Ankara Niğde Otoyolu bayramda normal ücret tarifesinden hizmet vermeye devam edecek.

Marmaris'te tur teknesi alev alev yandı: Çok sayıda yaralı var Marmaris'te tur teknesi alev alev yandı: Çok sayıda yaralı var Haberi Görüntüle

YOLLAR NE ZAMANA KADAR ÜCRETSİZ?

15 Haziran Cumartesi günü saat 00.00’dan 24 Haziran Pazartesi günü saat 07.00’a kadar KGM sorumluluğundaki otoyollar ücretsiz oldu. Yap-işlet-devret projeleri ise ücretsiz ulaşımdan hariç tutuldu. Ayrıca 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü kullanımları ücretsiz olacak.

Darbenin yıldönümünde FETÖ'ya darbe! MİT 8 örgüt üyesini kaçmadan yakaladı Darbenin yıldönümünde FETÖ'ya darbe! MİT 8 örgüt üyesini kaçmadan yakaladı Haberi Görüntüle

KGM'DEN ÜCRETSİZ YOL AÇIKLAMASI

Karayolları Genel Müdürlüğü internet sitesinde yer alan duyuruya göre; Yap-İşlet-Devret Modeli ile yapılarak işletmeye açılan Kuzey Marmara Otoyolu ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü, İstanbul-İzmir Otoyolu ve Osmangazi Köprüsü, Malkara-Çanakkale Otoyolu ve 1915 Çanakkale Köprüsü, Menemen-Aliağa-Çandarlı Otoyolu, Ankara-Niğde Otoyolu ve Aydın-Denizli Otoyolu bu uygulama kapsamında yer almamakta olup, ücretli hizmet vermeye devam edecek.

Çetin Özataç kimdir? Çetin Özataç neden öldü? Çetin Özataç kimdir? Çetin Özataç neden öldü? Haberi Görüntüle

ANKARA NİĞDE OTOYOLUNU KİM YAPTI?

Ankara-Niğde Otoyol Projesi, Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) tarafından başlatılan Yap-İşlet-Devret (YİD) ihalesi sonucunda, ERG Otoyol Yatırım ve İşletme A.Ş.'ye, Nisan 2017 tarihinde Proje inşaat ve işletme imtiyazları için atanan Şirket olmuş ve 2018 yılında ise inşaatına başlanmıştır. 

Habere Tepki Ver

0

1

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Mehmet KARAKOCA

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading