banner2

Ankara'da sağanak hayatı felç etti! Mansur Yavaş Ankara'yı kaderine terk etti

Başkent Ankara'da etkili olan sağanak yağış yine aynı manzaralara sahne oldu. Sele dönüşen sağanak yağış sonrası yollar su altında kalırken, vatandaşlar araçlarının üzerine çıkarak kurtarılmayı bekledi. Cumhurbaşkanlığı yardımcılığı hayali suya düşen Mansur Yavaş Ankara'yı kaderine terk etti

Gündem 30.05.2023, 12:17 30.05.2023, 14:31
Abone ol
Ankara'da sağanak hayatı felç etti! Mansur Yavaş Ankara'yı kaderine terk etti

Keçiören ilçesinde öğleden sonra başlayan yoğun yağış nedeniyle Fahrettin Altay ve Fatih caddelerinin kesişimindeki yolları su bastı. Bu sırada trafikte seyir halinde olan araçlar yollarda biriken suyun yükselmesi nedeniyle ilerleyemedi. Belediye ekipleri yolu trafiğe açmak için yoğun çaba sarf ederken polisler su basan kavşağa giden yolları kapattı. İlçenin bazı yerlerinde ise dolu yağdı.

"BELİMİZE KADAR ISLANDIK"

Yolda kalanlardan Mehmet Emre Karakaya, yağış sırasında nişanlısıyla beraber arabayla seyir halinde olduklarını belirterek, "Sadece lastik seviyesinde suyun olduğu bir yola girdik. Yolun ortasına kadar geldiğimizde birden su doldu. 6-7 arabayla beraber mahsur kaldık. Zaten ondan sonra arabanın içine su girmeye başladı. Belimize kadar ıslandık." dedi.

VATANDAŞ İSYAN ETTİ

Çevredekilerin de yardımıyla arabadan çıktıklarını dile getiren Karakaya, "Bir saattir burada bekliyoruz. Arabayı çekiciye yükledik. Arabanın her yeri su aldı, maalesef çalışmaz duruma geldi." diye konuştu.

24 SAAT SONRA ORTAYA ÇIKTI

ABB Başkanı Mansur Yavaş'tan 24 saat sonra açıklama geldi, "Ankara'da bugün afet düzeyinde yağışlar beklenmektedir. Belediyemizde ilgili ekiplerin tüm izinleri kaldırıldı; 1252 araç 3392 personel ile teyakkuz halindeyiz" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!