banner2

Anaokulu destek ödemelerinin tarihi belli oldu: Bakan Yanık kimlerin başvurabileceğini açıkladı

Son dakika haberleri... Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Anaokulu destek ödemelerinin ne zaman yapılacağını ve destek ödemelerine kimlerin nasıl başvurabileceğini açıkladı. İşte ilk defa yapılacak Anaokulu destek ödemelerine ilişkin detaylar...

Gündem 04.10.2022, 10:51 04.10.2022, 12:25
Abone ol
Anaokulu destek ödemelerinin tarihi belli oldu: Bakan Yanık kimlerin başvurabileceğini açıkladı

Son dakika haberleri... Bakan Yanık ilk kez yapılacak olan Anaokulu destek ödemelerine ilişkin Anadolu Ajansı Editör Masası'na açıklama yaptı. Bakan Yanık ayrıca, ödemelerin kimlere ve nasıl yapılacağına ilişkin de bilgi verdi. 

'BAŞVURU YOK TAKİP YOK'

Anaokulu destek ödemelerinin bu ayın ikinci haftasında başlayacağını söyleyen Yanık, başvuru şartlarına ilişkin ''Herhangi başvuru, takip yok. Sadece sosyal yardım alan ailelerin çocuğunu anaokuluna kaydettirmesi yeterli'' şeklinde konuştu.

1 MİLYON ÇOCUĞA DESTEK VERİLECEK

Devletten sosyal yardım alan ailelerin çocukları okul öncesi eğitimden ücretsiz faydalanacak. 2022- 2023 eğitim-öğretim dönemi ile başlayacak Anaokulu destek ödemeleri ile devlet 1 milyon çocuğa destek verecek. Sosyal yardım alan hanelerde 3-5 yaşındaki çocukların anaokulu ücretlerinin karşılanmasını içeren protokol, Aile ve Milli Eğitim Bakanlıkları arasında 3 ay önce imzalanmıştı. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!