banner2

Anaların zafer halayı! Evlatlarına kavuştular, HDP önünde kurban kestiler

2018 yılında 3 yıl önce terör örgütü PKK tarafından zorla dağa kaçırılan oğlu için Diyarbakır'daki HDP binası önünde eylem yapan Ayşegül Biçer evladına kavuştu. Aile HDP binası önünde kurban keserek davul zurna eşliğinde halay çekti.

Gündem 29.07.2021, 12:40 08.11.2021, 09:36
Abone ol

PKK'nın kaçırdığı evlatları için 2 yıldır Diyarbakır'da HDP il binası önünde oturma eylemi yapan anneler birer birer evlatlarına kavuşuyor. Son olarak Ayşegül Biçer'in oğlu Mustafa Biçer, terör örgütü PKK'dan kaçarak güvenlik güçlerine teslim oldu.  

Oğlunun teslim olma haberini dün alan anne Biçer, HDP il binası önünde davul zurna eşliğinde halay çekti. Kavuşma mutluluğu yaşayan anne ve babanın halayına diğer aileler de eşlik etti. 

PKK'dan kaçarak güvenlik güçlerine teslim olan oğlu Mustafa için kurban kesti.

Kesilen kurban HDP il binası önüne gelen Aile Sosyal Politikalar İl Müdürü Rufai Yıldırım tarafından teslim alındı, çocuk esirgeme kurumuna bağışlandı.  Aile Sosyal Politikalar Bakanı Derya Yanık da Ayşegül Biçer’i telefonla arayarak sevincine ortak oldu. 

DİĞER ANALAR DA EVLATLARINA KAVUŞMAYI BEKLİYOR

3 yıllık hasretin ardından oğluna kavuşan anne Ayşegül Biçer'in mutluluğu diğer ailelere de umut oldu, kendi evlatlarından gelecek müjdeli haberi bekliyor.  Hakkari'den 9 yıl önce 14 yaşında dağa kaçırılan oğlu Emircan için eylem yapan anne Nihal Çiftçi, "Bu mutluluğu biz de yaşamak istiyoruz. Biz de kurban kesip, davul zurna çalmak istiyoruz. Çocuklarımız bir an önce gelsin de bu mutluluğu yaşayalım." ifadelerini kullandı. Nihal Çiftçi hem ailelere hem dağa kaçırılan evlatlarına çağrı yaptı.

 "Bütün çocukları bekliyoruz. Bütün anneleri de çadıra bekliyoruz. Bakın başarıyoruz. Bütün anneler gelsin, çocuklarını PKK'dan, HDP'den istesin. Çocuklarımızı birlikte dağdan indirelim. Oğlum sen de gel, bana mutluluğu yaşat. Gel, devlete teslim ol.''

''BU TÜRKİYE'NİN ZAFERİ''

Oğlu Mehmet için oturma eylemi yapan anne Sariye Tokay da, her gelen evlatla umutların arttığını söyledi, oğluna seslendi:  "Bugün çok büyük bir sevinç içindeyiz. PKK içinde çözülme var. İnşallah bütün çocuklar dönecek. Bu, anne ve babalar ile bütün Türkiye'nin zaferi. Oğlum gel. Bak bütün çocuklar döndü, bütün anneler sevindi. Gel sen de bizi sevindir. Burada seni bekliyoruz. Gel bu sevinci bizlere yaşat." 

Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP'yi sorumlu tutan ailelerin, 3 Eylül 2019'da başlattığı oturma eylemi 696'ncı gününde. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!