banner2

Altılı masanın 'Baş'ı ağrıyacak! Dün 'içi boş' dediklerine bugün ittifaka alıyorlar

BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş'ın katıldığı bir televizyon programında altılı masada yer almak istediğine dair çağrıda bulunmuştu. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Hüseyin Baş bir araya geldi. Akşener, "O masaya kendisinin adına o teklifi getireceğim." dedi. Baş, 6'lı masaya katılamama nedeni olarak 'Saadet Partisi engel oldu' açıklamasına ise Saadet Partisi Sözcüsü Birol Neşat Gündoğdu, 'İçi boş' diyerek yanıt verdi.

Gündem 28.10.2022, 22:18 28.10.2022, 23:32
Abone ol
Altılı masanın 'Baş'ı ağrıyacak! Dün 'içi boş' dediklerine bugün ittifaka alıyorlar

BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş'ın katıldığı bir televizyon programında altılı masada yer almak istediğine dair çağrıda bulunduğunu anımsatan Akşener, ziyaretin de bu çağrının gerekçelerini dinlemek ve anlamak için yapıldığını söyledi. Akşener, "Konuştuk, anladık. Şimdi ben o altılı masada İYİ Parti'nin Genel Başkanı olarak 14 Kasım'da yapacağımız toplantıda, Sayın Baş'ın yaptığı çağrının arka planını da, gerekçelerini de öğrendim. O masaya kendisinin adına o teklifi getireceğim." dedi.

Hüseyin Baş ise Akşener'in, çağrılarına ilk refleksi gösteren parti lideri olduğunu belirterek, "Bu konuda çok müteşekkiriz, mutluyuz, memnunuz." diye konuştu.

Türkiye Cumhuriyeti'nin yeni yüzyılda muhafazası ve ilerletilmesi noktasında adım atan, birlik oluşturan altılı masaya bir çağrıda bulunduklarını ifade eden Baş, şunları söyledi:

"Genel Başkanımız bizleri ziyaret ederek, bu konudaki meramımızı dinlemiş oldu. Biz de şunu iletmiş olduk, Atatürk'ün Milli Mücadele'yi başlattığı dönemdeki 'Hattı müdafaa yoktur, sathı müdafaa vardır. O satıh bütün vatandır' mantığıyla bizler de olalım. Türkiye'deki her yaş grubu, Türkiye'nin bütün renkleri, bütün düşünceleri bu masanın etrafında birleşerek, katkı sunmaya gayret etsin. Biz buna gönüllüyüz, istekliyiz. Türkiye'nin yarınlarına dönük güzel bir vizyon oluşturmak adına tarihi bir gün olacaktır diye umut ediyorum."

6'LI MASADA İŞLER DAHA DA KARIŞIYOR 

Terör örgütü PKK'nın siyasi kolu HDP'nin dışarıdan destek verdiği 6'lı masada ise büyük tartışmalar yaşanıyor. İttifakın temsilcileri, dün "Boş konuşuyor' dedikleri BTP'yi bugün ittifaka dahil etme telaşına girişti.

Baş, "Parti kadroları olarak Millet İttifakı'na destek veririz, içinde oluruz. Beni Millet İttifakı'na alsınlar. Daha açık bir çağrı da olamaz" diye konuşmuştu.

SAADET'TEN BTP'YE TEPKİ 

Baş, 6'lı masaya katılamama nedeni olarak 'Saadet Partisi engel oldu' açıklamasını yapmıştı.

BTP Genel Başkanı'nın açıklamalarına Saadet Partisi Sözcüsü Birol Neşat Gündoğdu yanıt vermiş ve sözleri 'İçi boş' olarak nitelemişti.

.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!