banner2

Altılı masada dönen pazarlık ortaya çıktı! Akşener HDP ile ortak aday çıkarabilir

Altılı masa her fırsatta HDP'ye göz kırpıyor. Gelecek Partisi Genel Sekreteri Kani Torun, altılı masanın HDP ile ortak aday çıkarabileceğini açıklarken "Süreç içinde ortak adaya doğru bir yönelme olabilir. Çok olumlu bir adım olarak değerlendiriyorum." ifadelerini kullandı.

Gündem 24.01.2023, 09:37 24.01.2023, 09:51
Abone ol

26 Ocak Perşembe günü 11. kez bir araya gelecek olan altılı masada adaylık tartışması devam ederken Gelecek Partisi Genel Sekreteri Kani Torun, Karar TV'de muhalefetin HDP ile ortak aday çıkarabileceğini belirtti.

''MERAL HANIM EKSİĞİ TAMAMLADI''

Kani Torun, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Diyarbakır'da yapmış olduğu konuşmasını değerlendirirken "Sayın Davutoğlu gerek Sayın Babacan'ın daha önce verdikleri mesajlar çok olumluydu. Bu konuda bence Meral Hanım eksikliği tamamladı" ifadelerini kullandı.

''HDP İLE ORTAK ADAY ÇIKABİLİR''

HDP ile ortak aday çıkarabileceklerini belirten Torun, Akşener'in konuşmasının sürece olumlu yansıdığını ifade ederken "Aday belirlenirken özellikle HDP'nin ayrı aday çıkaracağı açıklandı. Ben süreç içinde umuyorum ki bu konuda bir en azından ortak adaya doğru bir yönelme olabilir. Bu altılı masanın tavrıyla doğrudan alakalı. Bu konuda gerek Sayın Davutoğlu gerek Sayın Babacan'ın daha önce verdikleri mesajlar çok olumluydu. CHP'nin de özellikle bu doğu masası kurarak Kürtlere yönelik bir takım çalışma yaptığını biliyoruz. Bu konuda bence Meral Hanım eksikliği tamamladı. Çok olumlu bir adım olarak değerlendiriyorum" dedi.

PERVİN BULDAN NE DEMİŞTİ?

Hatırlanacağı gibi HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, daha önce yaptığı açıklamada ''Herkesin gözü HDP’de yani bizde, aday çıkaracak mı çıkarmayacak mı, Millet İttifakını destekleyecek mi desteklemeyecek mi? HDP’nin stratejisi yerel seçimlerdeki gibi mi olacak yoksa yeni bir hedefi mi var, yeni bir strateji mi belirlenecek? Dün Kars’ta bir açıklama yaptım, HDP kendi adayını açıklayacak ve kendi adayıyla seçimlere girecek dedim, dünden beri tartışılan tek mesele HDP’nin aday çıkarıp çıkarmayacağı meselesi.'' ifadelerini kullanmıştı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!