banner2

Altılı masada adaylık bilmecesi sürüyor! Şimdi de seçim takvimini bahane ettiler

Altılı masada adaylık tartışması devam ederken CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun'dan dikkat çeken bir çıkış geldi. Torun, "Seçim takvimi belli olmadığı için adayımızı açıklamadık. YSK henüz karar almadı ve biz seçim takvimi çalışmaya başlamadık." dedi.

Gündem 01.02.2023, 08:12 01.02.2023, 10:32
Abone ol

Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçim tarihiyle ilgili 14 Mayıs'ı işaret etti. Erdoğan'ın sözlerinin ardından gözler altılı masaya çevrildi.

Bugüne kadar 11. kez bir araya gelen altılı masa henüz adayını açıklamış değil. Kulislerde dolaşan bilgiye göre altılı masa 13 Şubat tarihinde Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun ev sahipliğinde 12. kez toplanacak. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığı 13 Şubat tarihinde açıklanacak. 

AKŞENER, KILIÇDAROĞLU'NA SICAK BAKMIYOR

Diğer bir iddiaya göre; İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Kılıçdaroğlu'nun adaylığı konusunda çekimser. Akşener'in gönlünde Ekrem İmamoğlu yatıyor. 'Kazanacak aday' ile seçime girmek isteyen Akşener, Kılıçdaroğlu'nun yerine başka bir ismin aday olmasını istiyor.

Seçim tarihi netlik kazanmasına rağmen altılı masada adaylık bilmecesi devam ediyor.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Habertürk ekranlarında Fatih Altaylı'nın sunduğu Teke Tek programına katılırken dikkat çeken ifadeler kullandı.

''SEÇİM TAKVİMİ BELLİ OLMADIĞI İÇİN ADAYIMIZI AÇIKLAMADIK''

Seyit Torun, "Seçim takvimi belli olduğunda adayımızı açıklayacağız dedik. Erdoğan bununla ilgili önümüze gerekçe sunup değiştirmeyeceğini nereden bilelim. Seçim takvimi belli olmadığı için adayımızı açıklamadık. YSK henüz karar almadı ve biz seçim takvimi çalışmaya başlamadık." açıklamasında bulundu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!