banner2

Altılı Masa'nın mutabakat metni programında itiraf gibi sözler! Büyük koalisyonun ilanına şahitlik ediyoruz

Altılı Masa Mutabakat metnini 1 yıl aranın ardından seçime 3 ay kala kamuoyuna duyurdu. Programın sunucusunun ''Büyük bir koalisyonun ilanına şahitlik ediyoruz' sözleri ise programa damga vurdu. Türkiye 90'lı yılların koalisyon günlerinde birçok sıkıntı çekmişti. Sunucunun bu sözleri Altılı Masa'nın koalisyon ortağı olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi.

Gündem 30.01.2023, 18:00 30.01.2023, 18:00
Abone ol

Altılı Masa 1 yılın ardından seçimlere 3 ay kala Mutabakat metnini bir programla kamuoyuna duyurdu. Programda sunucunun sözleri dikkatlerden kaçmadı.

Altılı Masa'nın mutabakat metninde tartışılan birçok madde yer alırken, sunucu tarafından söylenilen bir ifade mutabakat metninin öne geçti. 

BÜYÜK BİR KOALİSYONUN İLANINA TANIK OLUYORUZ

Mutabakat metni tanıtımında sunucu, ''Bugün örneği görülmeyene, bir büyük koalisyonun ilanına tanık oluyoruz." ifadelerini kullandı.

Altılı Masa'nın kabul etmemesine rağmen bir koalisyon ortaklığı olduğunu ayan beyan açıklayan bu sözler yeni bir tartışamının fitilini ateşledi. 

TÜRKİYE KOALİSYON ZAMANLARINDA BÜYÜK ZORLUKLAR YAŞADI

Türkiye 90'lı yıllardaki koalisyon zamanlarında büyük zorluklar yaşamıştı. Hükümetler arasında birçok sorun yaşanırken 3-4 ayda bir erken seçim gerçekleşmişti. Türkiye bu dönemde ekonomik olarak büyük bir açmaza girmişti. AK Parti hükümeti sayesinde koalisyon dönemleri de sona ermişti. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!