banner2

Altılı Masa'nın küçük ortağı Karamollaoğlu'ndan kriz çıkartacak gaf: PKK'ya ve HDP'ye kim silah veriyor?

Altılı Masa'nın küçük ortağı Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, KRT TV canlı yayınında büyük bir gafa imza attı. Yayında ABD'nin terör desteğini anlatan Karamollaoğlu, canlı yayın esnasında HDP'nin silahlandığını bakın nasıl itiraf etti?

Gündem 28.03.2023, 16:21 28.03.2023, 16:54
Abone ol

Terör örgütü PKK, geçtiğimiz günlerde 14 Mayıs seçimlerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'a karşı muhalefet tarafından aday olarak ilan edilen Kılıçdaroğlu'nu destekleme çağrısında bulunmuştu. 

PKK'DAN 'KILIÇDAROĞLU'NU DESTEKLEYİN' ÇAĞRISI

PKK'nın Meclis'teki eli olan HDP de Kılıçdaroğlu ile gerçekleştirdiği görüşmeden sonra aday çıkarmayacaklarını açıklamış, Altılı Masa'nın adayını destekleme kararı almıştı. 

Bu gelişmeler gündeme bomab gibi düşerken masanın küçük ortağı Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, KRT TV'de büyük bir gafa imza attı.

'PKK'YA VE HDP'YE KİM SİLAH VERİYOR?'

Karamollaoğlu, "PKK'ya ve HDP'ye kim silah veriyor?'' ifadesini kullandı. Pot kırdığını fark eden Karamollaoğlu, "Şey, HDP diyorum... Suriye'deki koluna, kim veriyor? Amerika..." diye lafını değiştirmeye çalıştı.

Karamollaoğlu'nun HDP gafı sonrası ittifak cephesinden açıklama yapılmazken masada büyük bir krize de yol açabileceği konuşuluyor. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!