banner2

Altılı Masa'nın küçük ortağı Gültekin Uysal'dan adaylık çıkışı: İkinci Ekmeleddin vakası beklemeyin

Mansur Yavaş'ın CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığına tam destek vermesinin ardından Altılı Masa ortaklarından da açıklama geldi. Masadaki liderlerden olan Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal, CHP liderinin adaylığına destek verdi. Uysal, "Kılıçdaroğlu’nun kazanacak aday olduğunu düşünüyorum. Geçmişte olduğu gibi ikinci Ekmeleddin vakasının yaşanmasını kimse beklemesin." dedi.

Gündem 23.01.2023, 15:06
Abone ol
Altılı Masa'nın küçük ortağı Gültekin Uysal'dan adaylık çıkışı: İkinci Ekmeleddin vakası beklemeyin

Türkiye seçim sathına girerken Millet İttifakı cephesinde adaylık bilmecesi sürüyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan seçim tarihini 14 Mayıs olarak açıklarken gözler Altılı Masa'ya çevrildi. 

MANSUR YAVAŞ ADAYINI AÇIKLADI

Cumhurbaşkanı adayının kim olacağı henüz belirsizliğini korurken, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın dün yaptığı açıklama gündem yarattı. Ankara'da, 10 parkın temel atma ve açılış töreninde konuşan Yavaş, törende bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu ima ederek "İnşallah bu parkın açılışına Cumhurbaşkanı olarak teşrif edersiniz" ifadelerini kullandı.

Böylelikle adaylık için ismi geçenlerden olan Yavaş, tartışmalara noktayı koyarak Kılıçdaroğlu'nun önünü açmış oldu.

ALTILI MASA'DAN KILIÇDAROĞLU'NUN ADAYLIĞINA BİR DESTEK DAHA

Yavaş'ın açıklamalarının etkisi sürerken, 6'lı masadan da çok konuşulacak bir çıkış geldi.

Masadaki liderlerden olan Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal, CHP liderinin adaylığına destek verdi.

KILIÇDAROĞLU'NUN KAZANACAK ADAY OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM

Cumhuriyet'e konuşan DP lideri Uysal, "Kılıçdaroğlu’nun kazanacak aday olduğunu düşünüyorum. Adaylık için ana muhalefet lideri olması hüviyetiyle bundan daha tabii, doğal ne olabilir ki. Geçmişte olduğu gibi ikinci Ekmeleddin vakasının yaşanmasını kimse beklemesin." dedi.

ADAYLIK AÇIKLAMASI ERKENE ALINMALI

Adayın bir an önce açıklanması gerektiğini vurgulayan Uysal, açıklamasının devamında ise şu ifadeleri kullandı;

Türkiye seçim psikolojisine Sayın Erdoğan’ın yaptığı açıklama ile öngörülenden erken girdi. Bence artık adaylık da dahil olmak üzere bu karar alma süreçleri daha erkene alınmalı diye düşünüyorum. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!