banner2

Altılı Masa'da Yavuz Ağıralioğlu depremi: Kılıçdaroğlu'na oy vermeyeceğim

Altılı Masa'nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun HDP ile kapalı kapılar ardında yaptığı kirli pazarlığı sert sözlerle eleştiren Yavuz Ağıralioğlu'ndan yeni bir çıkış geldi. İYİ Parti Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, Kılıçdaroğlu'na oy vermeyeceğini açıkladı.

Gündem 28.03.2023, 10:47 28.03.2023, 11:26
Abone ol

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, geçtiğimiz günlerde TBMM'de düzenlediği basın toplantısında Altılı Masa'nın Cumhurbaşkanı adayı olarak açıkladığı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile HDP arasındaki kirli pazarlığı eleştirmişti.

''KILIÇDAROĞLU'NA OY VERMEYECEĞİM''

Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun PKK'nın siyasi uzantısı olan HDP ile yapılan pazarlıklara karşı çıkan Yavuz Ağıralioğlu, Hürriyet gazetesinden Abdulkadir Selvi'ye konuştu. Abdulkadir Selvi, Yavuz Ağıralioğlu ile görüşmesini şu ifadelerle köşesine taşıdı;

''Partisine karşı olmadığını, partisine yapılanlara karşı çıktığını anlattı. Partili arkadaşlarının hukukunu koruma adına bu değerlendirmeyi yaptığının altını çizdi. İlkeli duruşunu koruduğunu, sözlerinin arkasında durduğunu söyledi. Kılıçdaroğlu'na oy vermeyeceğini ifade etti.''

''BİZE PUSU KURULDU''

''Masada bize pusu kuruldu'' diyen Yavuz Ağıralioğlu, ''Güçlendirilmiş, iyileştirilmiş parlamenter sistem diye yola çıkıp; güçlendirilmiş, iyileştirilmiş Kemal Kılıçdaroğlu modeli memlekete umut olarak sunulmuş oldu. HDP, Türk demokrasisinin şantajcısına dönüşmüştür. Dönüp Cumhur İttifakı'na ve Millet İttifakı'na 'bize mahkumsunuz' diye parmak sallamak, bu 50 artı 1 sisteminin onlara sunduğu imkanı şımarıkça kullanma hevesidir.'' ifadelerini kullanmıştı.

''TERÖRÜN GÖLGESİNDE OLMAYIZ''

HDP'nin dahil olduğu denklemde olmayacaklarını belirten Yavuz Ağıralioğlu, ''Adaylık süreci içerisinde cumhurbaşkanlığı makamının HDP gölgesinde kalmasını makbul bulmuyorum. Türk milletinin şerefli bir evladı olarak söylüyorum ki HDP'nin dahil olduğu bir denklemde, terörün gölgesinin düştüğü yerde olmayız. Biz terörü, memleketin en şerefli makamlarının seçileceği iklimlerin içerisinde bir pazarlık vesilesi yapmayız" şeklinde konuşmuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!