banner2

Altılı masa bugün toplandı! İlk kez aday konuşacaklar

Altılı masa, bugün 11'inci kez İYİ Parti ev sahipliğinde bir araya geldi. Bugün gerçekleşecek olan toplantıda iktidara gelinmesi halinde uygulanacak hükümet programı ile parlamenter sistem geçiş süreci yol haritası ele alınacak. Ayrıca Cumhurbaşkanı adayının kim olacağı ilk kez masaya yatırılacak.

Gündem 26.01.2023, 09:34 26.01.2023, 13:51
Abone ol

Muhafeletin cumhurbaşkanı adayı için gözler altılı masanın bugün yapılan 11. toplantısına çevrildi. İYİ Parti Genel Merkezi'nde yapılacak kritik toplantıda, adaylık konusu ilk kez isimler üzerinden masaya yatırılacak.

ADYIN İSMİ ŞUBAT AYINDA AÇIKLANACAK

Uzun zamandır beklenen toplantıda aday konusunda kesin bir karar alınması beklenmiyor. Ortak adayın ismi şubat ayında kamuoyu ile paylaşılacak. Gönlünün İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan yana olduğu bilinen Meral Akşener'in de Kılıçdaroğlu isminde uzlaştığı öğrenildi. Ancak kulislerde konuşulan göre CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ortak aday olarak açıklanacak. 

30 OCAK'TA YOL HARİTASI AÇIKLANACAK

Altılı masa 30 Ocak tarihinde ise geçiş sürecinin yol haritasını açıklayaacak. Ayrıca, cumhurbaşkanı adayının seçim beyannamesi de kamuoyu ile paylaşılacak.

ALTILI MASA ÖNCESİ KRİTİK TOPLANTI

Öte yandan altılı masa buluşması öncesinde CHP'li büyükşehir belediye başkanları, dün CHP Genel Merkezi'ndeydi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin büyükşehir belediye başkanları ile CHP Genel Merkezi'nde bir araya geldi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!