banner2

Almanya'da sol gruplar sokağa döküldü! Eylemciler taş ve sopalarla karakola saldırdılar!

Almanya’da Neonazilere yönelik saldırılar düzenlediği suçlamasıyla yargılanan aşırı solcu Lina E’nin hapis cezasına çarptırılması aşırı sol grup tarafından protesto edildi. Eylemlerin yapıldığı Leipzig kentinde, sokaklar yangın yerine dönerken karakola taş ve sopalarla saldırı düzenlendi.

Gündem 05.06.2023, 09:06 05.06.2023, 10:44
Abone ol
Almanya'da sol gruplar sokağa döküldü! Eylemciler taş ve sopalarla karakola saldırdılar!

Almanya'da yüzlerce kişi, Lina E’ye hapis cezası verilmesini protesto etmek için gece yarısı taş ve sopalarla şehirdeki karakola saldırı düzenlendi. Yaklaşık 10 saat süren ve sabah sona eren olaylar sonucu çevrede ve karakolda ciddi hasarlar meydana geldi. 

TAŞ VE HAVAİ FİŞEKLERLE POLİSE SALDIRI DÜZENLENDİ 

Karakola giden yolu kapatmak isteyen göstericilerin, bir karavanı parçalayarak barikat oluşturduğu, polisin müdahale ederek barikatın ateşe verilmesini önlediği bildirildi. Dün akşam saatlerinde yaşanan olaylarda da aralarında maskeli kişilerin bulunduğu göstericiler, taş ve havai fişeklerle polise saldırmış, çok sayıda otomobil zarar görmüştü. Olaylarda çok sayıda polis yaralanırken, bazı göstericiler de yakalanarak gözaltına alındı. 

LİNE E HAPİS CEZASINA ÇARPTIRILDI

Lina E'ye "suç örgütüne üye olmak"tan hapis cezası verilmişti Dresden Yüksek Eyalet Mahkemesinde görülen davada, 31 Mayıs'ta 28 yaşındaki Lina E'ye "suç örgütüne üye olmak"tan 5 yıl 3 ay hapis cezası verilmişti.

NEONAZİLERE DÜZENLENEN SALDIRI GRUBUN LİDERİ OLDUĞU İDDİA EDİLDİ 

Federal Başsavcılığın hazırladığı iddianamede, sanıkların 2018-2020 döneminde Leipzig, Wurzen ve Eisenach kentlerinde 13 kişinin yaralandığı Neonazilere yönelik saldırlar düzenlediği, Lina E'nin saldırılarda grubun lideri olduğu öne sürülmüştü.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!