banner2

Alman kanalı Kılıçdaroğlu'nun üstünü çizdi: Hırslı ama halkta popülaritesi yok

Alman televizyon kanalı ZDF, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun aday olmak istediğini ancak halk arasında bir popülerliğinin olmadığını belirtti.

Gündem 03.02.2023, 09:08 03.02.2023, 09:25
Abone ol
Alman kanalı Kılıçdaroğlu'nun üstünü çizdi: Hırslı ama halkta popülaritesi yok

Cumhurbaşkanı Erdoğan seçim tarihi için 14 mayısı işaret etti ancak toplamda 11 defa bir araya gelen altılı masa henüz adayını açıklamadı. 13 Şubat'ta 12. kez bir araya gelecek olan altılı masanın bu defa adayını açıklaması bekleniyor. Kulislerde dolaşayn iddiaya göre bu isim CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu. Daha önce ABD, İngiltere ve Almanya'ya giden Kemal Kılıçdaroğlu, Avrupa'daki desteğini de kaybetmeye başladı.

BATI MEDYASI MASAYA DESTEK VERİYOR

Yüksek ihtimalle 14 Mayıs tarihinde yapılacak seçimler, Avrupa'yı da yakından ilgilendiriyor. Seçime kısa bir süre kala Batı medyasının Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef alan ve muhalefeti ön plana çıkardığı haberler altılı masaya verdiği desteği açık bir şekilde ortaya koyuyor.

''ERDOĞAN'A KARŞI ADAY ARIYORLAR''

Türkiye'de düzenlenecek seçimleri mercek altına alan Alman merkezli ZDF kanalı, altılı masanın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a karşı aday arayışı içinde olduğunu kaleme alan kısa analiz yayımladı. Analizde altılı masanın, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a karşı aday arayışı içinde olduğu belirtilerek şu ifadelere yer verildi; ''Muhalefet, deneyimli bir şekilde kampanya yürüten Erdoğan'a karşı kimin sahaya çıkacağını tartışıyor.''

"HALK ARASINDA PEK POPÜLER DEĞİL"

Söz konusu analizde şu ifadelere yer verildi; "Muhalefet, deneyimli bir şekilde kampanya yürüten Erdoğan'a karşı kimin sahaya çıkacağını tartışıyor. Altılı masa, seçim programını açıkladı, şimdi ise ortak cumhurbaşkanı adayının kim olması gerektiğine bir an önce karar vermek istiyor. Kılıçdaroğlu'nun hırsları var ama halk arasında pek popüler değil."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!