banner2

Alibeyköy'de tramvay kazasına sebep olan vatman tutuklandı

Alibeyköy'de dün tramvay ile İETT otobüsünün karıştığı kazaya ilişkin gözaltına alınan ve adliyeye sevk edilen vatman Semi Özcan çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Gündem 06.12.2022, 16:55 06.12.2022, 16:59
Abone ol

İstanbul Eyüpsultan'da tramvay ile İETT otobüsünün çarpıştığı kazayla ilgili gözaltına alınan vatman Semi Özcan tutuklandı.

Alibeyköy'de dün tramvay ile İETT otobüsünün karıştığı kazaya ilişkin gözaltına alınıp adliyeye sevk edilen vatman, bilinçli taksirle birden fazla kişinin yaralanmasına sebep olmak suçundan tutuklanması istemiyle Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi.

SULH CEZA HAKİMLİĞİNE SEVK EDİLDİ

Dün meydana gelen olayda 33 yolcu yaralanmıştı. Olay ile ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcışığı soruşturma başlatılırken vatman 'bilinçli taksirle birden fazla kişinin yaralanmasına sebep olmak' suçundan tutuklanması istemiyle Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi.

'AÇLIKTAN GÖZÜM KARARMIŞ VEYA BAYILMIŞ OLABİLİRİM'

Vatman Semi özcan'ın savcılıktaki ifadesinde 7 yıldır vatman olduğunu, olay anını hatırlamadığını söyledi ve şu şekilde konuştu:

4 ay kadar önce kalp çarpıntısı şikayetiyle hastaneye gitmiştim. Bunun dışında herhangi bir kronik rahatsızlığım bulunmamaktadır. Olay sabahında hiçbir şey yememiştim. Açlıktan gözüm kararmış veya bayılmış olabilirim.

Başına ilk kez böyle bir şey geldiğine dikkat çeken Özcan, "Yaşanılanlardan dolayı çok üzgünüm. Her şey iradem ve kontrolüm dışında meydana gelmiştir. Bayıldığım için tramvay ışıklarının yeşil mi kırmızı mı yandığını hatırlamıyorum. Normalde tramvay kabininde ivme kolunu manuel kullanırım." şeklinde konuştu.

VATMAN TUTUKLANDI

Savcılıktaki işlemleri tamamlanan Semi Özcan çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!