banner2

Ali Mahir Başarır ve Lütfü Türkkan'ın dokunulmazlığı kaldırıldı mı, neden kaldırıldı? Ali Mahir Başarır ve Lütfü Türkkan olayı ne?

CHP'li Ali Mahir Başarır ve İYİ Partili Lütfü Türkkan'ın dokunulmazlığı kaldırıldı mı, neden kaldırıldı? Mahir Başarır ve Lütfü Türkkan olayı ne? TBMM Anayasa ve Adalet Komisyonu'nun verdiği dokunulmazlıkların kaldırılması kararı siyaset gündeminin ana maddelerinden biri oldu.

Gündem 02.03.2023, 12:42 02.03.2023, 12:54
Abone ol
Ali Mahir Başarır ve Lütfü Türkkan'ın dokunulmazlığı kaldırıldı mı, neden kaldırıldı? Ali Mahir Başarır ve Lütfü Türkkan olayı ne?

CHP'li Ali Mahir Başarır ve İYİ Partili Lütfü Türkkan'ın dokunulmazlığı kaldırıldı mı, neden kaldırıldı? Mahir Başarır ve Lütfü Türkkan olayı ne? 

Yukarıda sıraladığımız sorular TBMM Anayasa ve Adalet Komisyonu bünyesinde oluşturulan Hazırlık Komisyonu'nun aldığı dokunulmazlık kaldırma kararı siyaset gündeminin ilk sırasına yerleşti. Peki Ali Mahir Başarır ve Lütfü Türkkan'ın dokunulmazlığı neden kaldırıldı?

LÜTFÜ TÜRKKAN'IN DOKUNULMAZLIĞI NEDEN KALDIRILDI?

İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan'ın dokunulmazlığının kaldırılma gerekçesi terör mağduru bir kişinin yanında alenen ve topluma yansıyacak şekilde küfür etmesi olarak açıklandı. Bu davranışın milletvekili onuruna yakışmayacağı bildirildi. 

ALİ MAHİR BAŞARIR'IN DOKUNULMAZLIĞI NEDEN KALDIRILDI?

CHP'li Ali Mahir Başarır'ın dokunulmazlığının kaldırılma gerekçesi ise, görevden uzaklaştırılan Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman ve dört belediye personelinin yargılandığı davanın duruşması sırasında yaşanan olaylarla ilgili “duruşma hakimlerine alenen hakaret,” “adil yargılanmayı etkilemeye teşebbüs” olarak açıklandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!