banner2

Ali Babacan'ın hedef aldığı Baykar'a Muharrem İnce'den destek

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, DEVA Partisi lider Ali Babacan'ın hedef aldığı Baykar'a sahip çıktı. Muharrem İnce, "İHA'larla SİHA'larla mücadele etmiyoruz. PKK'nın tetikçiliğini yapmıyoruz. Doğru bir iş yapıldı. İş doğru ise Erdoğan'ın damadı olduğu umurumda değil" dedi.

Gündem 19.01.2023, 19:01 19.01.2023, 19:39
Abone ol
Ali Babacan'ın hedef aldığı Baykar'a Muharrem İnce'den destek

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, geçriğimiz günlerde katıldığı bir televizyon programında Türkiye'nin savunma sanayisindeki yatırımlarıyla ilgili tepki çeken açıklamalarda bulunmuştu. DEVA Partisi lideri Babacan, "SİHA'lar hükümetin elindeki en büyük propaganda projelerinden birisi. Bu proje 'Kutsal, dokunulmaz' hale getirildi. Kusura bakmayın ya, dokunacağız tabi ki" ifadelerini kullanarak BAYKAR'ı hedef almıştı.

HALUK BAYRAKTAR: DESTEK ALMADIK İFTİRA ATIYORLAR

Baykar Teknoloji Genel Müdürü Haluk Bayraktar, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın ''Baykar'a destek'' iddiasına verdiği yanıtta şu ifadeleri kullanmıştı; ''Baykar tarihinde çok ince oyunlarla karşılaştık. Kimse 'karşınaydım' diyerek engellemiyor zaten. Destek vermedikleri gibi teminat mektubu istediler. Bankalar teminat mektubu istiyor. Ortak alarak bir grubu teminat mektubu alabildik. Destek almadık iftira atıyorlar. Yani İsrail'le bağlı olalım, ABD'den alalım, böyle mi olsun. Bir firma jet motorlu bir savaş uçağı ürütüyor, bunu kendi imkanlarıyla yapıyor. Dünyada böyle bir şey duydunuz mu?'' 

''İŞ DOĞRUYSA ERDOĞAN'IN DAMADI OLDUĞU UMRUMDA DEĞİL''

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanı sıra MHP lideri Devlet Bahçeli de Ali Babacan'a tepki göstermiş ve Baykar'a sahip çıkmıştı. Baykar'a destek verenler arasında Memleket Genel Partisi Başkanı Muharrem İnce de var. Düzce Baro Başkanlığı ile Düzce Ticaret ve Sanayi Odası'nı ziyaret eden Muharren İnce, burada yaptığı konuşmada "Biz diğer muhalefet partileri gibi değiliz. Doğru bir şey yapılmış ise bunu destekliyoruz. İHA, SİHA ile mücadele etmiyoruz. PKK'nın tetikçiliğini yapmıyoruz. Erdoğan'ın damadıymış benim umurumda değil, doğru bir iş ise bunu destekliyoruz. Biz zaten hep destekliyoruz Memleket Partisi olarak. Türklüğü falan tartışmıyoruz. Kimseye de tartıştırtmayız. Devrim kanunlarını tartışmıyoruz. Onun için bizim duruşumuz net. Mavi vatanı destekliyoruz, Azerbaycan'a yardım edilmesini doğru buluyoruz. Bundan yana hiç bir sıkıntımız yok" ifadelerini kullandı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Partisinin grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ali Babacan'a tepki gösterirke “Bu ahlaksız çıkmış, geleceklermiş de geldikleri zaman bunlara hesabını soracaklarmış… Yahu sen rekabet nedir bilir misin ya, sen git çocuk bezi satmaya devam et. Senin işin değil bu. Üzgünüm, 15 sene yanımda bulundu ama demek ki benden bir şey alamadı. Yanında bir tanesi daha var aynen o da öyle…” şeklinde açıklama yapmıştı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!