Yandex Metrica

Akşener sessizliğini bozdu! Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmesine ilişkin iddialara tepki gösterdi

Akşener sessizliğini bozdu! Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmesine ilişkin iddialara tepki gösterdi

Eski İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı görüşmeye ilişkin iddialara tepki gösterdi. Akşener, Ankara'da "ofis açtı" iddialarını da yalanladı. 

Gündem

12.06.2024, 01:36

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile sürpriz bir görüşme gerçekleştiren ve günlerdir gündemde olan İYİ Parti'nin eski genel başkanı Meral Akşener, CHP'li gazeteci İsmail Saymaz'ın iddialarına tepki gösterdi.

Akşener, CHP'li gazeteci İsmail Saymaz'ın Sözcü TV'de ortaya attığı 'Ofis açtı' iddialarına yanıt verdi.

"Herhangi bir ofis açmadım ve öyle bir planım da yok" diyen Akşener, gazeteci İsmail Saymaz’ın “Külliye'ye bir işadamının Yargıtay’daki davasını çözmek” iddiasını da yalanladı.

MSB duyurdu: Yunanistan düzensiz göçmenleri Türk karasularına itti! Türkiye kurtardı MSB duyurdu: Yunanistan düzensiz göçmenleri Türk karasularına itti! Türkiye kurtardı Haberi Görüntüle

CHP'Lİ GAZETECİYE TEPKİ GÖSTERDİ

Akşener, X hesabından yayımladığı açıklamada kendisi hakkında yalan haber yaptığını belirterek CHP'li gazetecilere tepki gösterdi, “Ne yazık ki son günlerde ülkemizde yozlaşan birçok değer gibi gazetecilik mesleğinin de, kendisini gazeteci olarak tanımlamasına rağmen görevini yerine getirme şuurundan uzak bir kesim tarafından, demokrasimizdeki kıymetli yeri ve sorumluluğundan uzaklaştırılarak yozlaştırıldığına şahit oluyorum” dedi.

Akşener, gazeteci İsmail Saymaz’ın, “Meral Akşener’e en yakın olduğunu bildiğim isimlerle konuştum. Beştepe’ye gitme ziyaretinin bir iş adamının Yargıtay’daki davasını çözmek olduğunu söyledi ve bunu anlattıktan sonra ‘Yazık bizim emeklerimize’ diye bitirdi” sözlerine değindi.

Akşener, sözlerin gerçek dışı olduğunu söyledi, “Bugüne kadar herhangi bir iş insanı veya başka bir kişi adına, yargıya intikal etmiş bir konuda hiç kimseden açık veya örtülü hiçbir talebim olmamıştır, bugünden sonra da olmayacaktır. İsmail Saymaz’ın bu gerçek dışı iddiası; sadece şahsımı değil, aynı zamanda bağımsız Türk Mahkemelerini ve Sayın Cumhurbaşkanı’nı da zan altında bırakmaktadır” dedi.

Hatay küllerinden doğuyor! Murat Kurum: Her ay 25 bin konut teslim edeceğiz! Hatay küllerinden doğuyor! Murat Kurum: Her ay 25 bin konut... Haberi Görüntüle

“OFİS AÇTIĞIM İDDİALARI YALAN”

Akşener sözlerini şöyle sürdürdü:

Ayrıca 10 Haziran 2024 tarihinde, sosyal medya üzerinden yine İsmail Saymaz’ın şahsi hesabından paylaşılan; ‘İYİ Parti eski lideri Meral Akşener, Çankaya’da TBMM’ye çok yakın bir mesafedeki Cinnah Caddesi 57 numaralı binada ikinci katta ofis tuttu. Taşınma bugün başladı’ paylaşımı da sosyal medyada bilgi kirliliği yaratan gerçek dışı bir paylaşımıdır. Ofis açıp açmadığımı bu kadar çok merak edenleri aydınlatmak isterim ki; Türkiye’nin herhangi bir yerinde, herhangi bir amaçla bir ofis açmadım. Şimdilik böyle bir planlama içerisinde de değilim.”

E-devlet sistemi canavar gibi! Tüm dünya mavi ekran verirken Türkiye'de yerli sistemler sorun yaşamadı E-devlet sistemi canavar gibi! Tüm dünya mavi ekran verirken Türkiye'de... Haberi Görüntüle

“SORUMLU HABERCİLİĞE DAVET EDİYORUM”

Söz konusu haberlerin “dedikodu” olduğunu belirten Akşener, “Gazetecilik mesleğinin itibarı açısından oldukça üzücü olan bu açıklamalarından ötürü İsmail Saymaz’ı; haberciliğin evrensel ilkeleri çerçevesinde tarafsız, şeffaf, dürüst davranmaya ve ciddi, dengeli, sorumlu bir bakış açısıyla haber yapmaya davet ediyorum. Yukarıda ifade ettiğim konular hakkında en kısa zamanda hukuki yollara başvuracağımı da bu vesileyle bilinmesini isterim” dedi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Muhammed Öylek

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading