banner2

Akşener'in ithamlarına Bakan Nebati'den çok sert tepki: Kulağınızdan tutup sizi o masaya tekrar kim oturttuysa...

İYİ Parti Grup Toplantısı'nda konuşan Meral Akşener bir kez daha Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'yi hedef aldı. ''Ekonomi perişan, esnaf kan ağlıyorken, kayıp bakan Nemo'nun nerede olduğunu bilen var mı? Kendisi bir tek Sayın Erdoğan'ın basın açıklaması olduğunda bir anda beliriveriyor." diyen Akşener'e cevap gecikmedi. Bakan Nebati sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, ''Öyle sizler gibi afet bölgesine gidip steril ve göstermelik fotoğraflar çektirdikten sonra hemen konforlu genel merkezlerimize kaçarak koltuk kapmaca oynamıyoruz. Esasen kafanızı kişisel ikbal hesaplarınızdan kaldırıp etrafınıza şöyle bir baksanız bunların tümünü siz de zaten çok net bir şekilde göreceksiniz.'' dedi.

Gündem 29.03.2023, 14:44 29.03.2023, 15:52
Abone ol
Akşener'in ithamlarına Bakan Nebati'den çok sert tepki: Kulağınızdan tutup sizi o masaya tekrar kim oturttuysa...

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Altılı Masa'da yarattığı kaosun ardından 2. defa grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'yi her toplantısında hedef almaktan çekinmeyen Akşener bir kez daha Nebati'ye ağır sözlerle yüklendi.

AKŞENER'DEN BAKAN NEBATİ'YE AĞIR İTHAM

''Ekonomi perişan, esnaf kan ağlıyorken, kayıp bakan Nemo'nun nerede olduğunu bilen var mı? Kendisi bir tek Sayın Erdoğan'ın basın açıklaması olduğunda bir anda beliriveriyor." diyen Akşener'e Bakan Nebati'den cevap gecikmedi.

ASIL SORUN GERÇEKLERİ ÇARPITARAK ÇIKAR ELDE ETME ARAYIŞINIZDA OLMANIZ

Bakan Nebati açıklamasında şu ifadeleri kullandı: 

Sayın Meral Akşener, Bugün bir konuşmanızda, sayısız iftira ve çarpıtmalarınıza bir yenisini daha eklemişsiniz. Şahsımı hedef alarak bazı ithamlarda bulunmuşsunuz. Peşinen söyleyeyim, asıl sorun anaokulu seviyesindeki teşbihinizle ifade ettiğiniz gibi “Nemo” olmakta değil. Asıl sorun, gerçekleri sürekli çarpıtarak bir çıkar elde etme arayışında olmanızdır.

Anlaşılan, siz hırslarınız uğrunda, her yol mübah anlayışıyla ilerlerken, partinizde yaşanan kopuş ve istifaların çıkardığı gürültüyü bastırabilmek için ucuz benzetmeler, çarpıtma ve iftiralardan medet uman bir konumdasınız.

KULAĞINIZDAN TUTUP O MASAYA SİZİ TEKRAR KİM OTURTTUYSA...

Ülkemizde deprem afetlerinin, sel afetlerinin yaşandığı bir süreçte, sizler masaların etrafında ikbal pazarlıkları yapıp, tiyatro sahnelerini aratmayacak oyunlarla masadan güya kalktığınızda, kulağınızdan tutup o masaya sizi tekrar kimler oturttuysa onlara söyleyin, bizler, ilk günden bu yana milletimizle yan yana, tek yürek halinde gece-gündüz sahada mücadele etmeye devam ediyoruz.

Bizler, EYT’li vatandaşlarımıza verdiğimiz sözü tutmak için çalışıyoruz. 3600 Ek Gösterge için çalışıyoruz. Emeklilerimizi bir nebze rahatlatabilmek için çalışıyoruz. Depremzede ve selzede vatandaşlarımızın yaralarını her bakımdan en iyi şekilde sarmak için çalışıyoruz.

KOLTUK KAPMACA OYNAMIYORUZ

Öyle sizler gibi afet bölgesine gidip steril ve göstermelik fotoğraflar çektirdikten sonra hemen konforlu genel merkezlerimize kaçarak koltuk kapmaca oynamıyoruz.

Esasen kafanızı kişisel ikbal hesaplarınızdan kaldırıp etrafınıza şöyle bir baksanız bunların tümünü siz de zaten çok net bir şekilde göreceksiniz. Eğer “Yok, ben kafamı ille de gömmeye kararlıyım” diyorsanız siz zahmette bulunmayın, afetzede vatandaşlarımız için gecikmeksizin attığımız adımların bir kısmını bu bağlantıdan hemen okuyabilirsiniz: https://ms.hmb.gov.tr/uploads/2023/03/Asrin-Felaketi-Sonrasi-Hazine-ve-Maliye-Bakanligi-Olarak-Atilan-Adimlar.pdf

GERÇEKLERİ EĞİP BÜKEREK KENDİ EĞRİLERİNİZ DÜZELTEMEZSİNİZ

Sayın Akşener,

Çok net ifade edeyim: Gerçekleri eğip bükerek kendi eğrilerinizi düzeltebileceğinizi sanıyorsanız kesinlikle büyük bir yanılgı içindesiniz."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!