Akşener'in görevden aldığı Yavuz Ağıralioğlu suskunluğunu bozdu! İYİ Parti'de ortalık toz duman

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in kurmay kadrosundan çıkarılan Yavuz Ağıralioğlu, "Karar bana bildirilmemişti, ben de sizinle birlikte öğrendim" sözlerini sarf etti. Başkanlık Divanı'ndan çıkarılacağından haberdar edilmediğini belirten Ağıralioğlu, "sükunetle izleyerek neden böyle bir karar alındığını anlamamız lazım" diyerek, istifa etmeyi düşünmediğini bildirdi.

Gündem 01.04.2022, 19:59 01.04.2022, 20:56
Abone ol
Akşener'in görevden aldığı Yavuz Ağıralioğlu suskunluğunu bozdu! İYİ Parti'de ortalık toz duman

Yavuz Ağıralioğlu'nun İYİ Parti'deki genel başkan yardımcılığı görevden alınması muhalefette deprem etkisi oluşturdu. Sürekli CHP ve HDP'yi eleştirdiği için İYİ Parti'de genel başkan yardımcılığı görevinden alınan Yavuz Ağıralioğlu, ilk açıklamasını yaptı. Başkanlık Divanı'ndan çıkarılacağından haberdar edilmediğini belirten Yavuz Ağıralioğlu, "Karar bana bildirilmemişti. Ben de sizinle birlikte öğrendim." diye konuştu.

EN SON KILIÇDAROĞLU'NUN DİYARBAKIR ZİYARETİNİ ELEŞTİRMİŞTİ

Yavuz Ağıralioğlu son olarak CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Diyarbakır ziyaretini, "Demokrasi ve hukukun yegâne adresi Ankara'dır!" ifadeleriyle eleştirmişti. Bu eleştiri de Ağıralioğlu'nun sonunu getirdi ve partiden pasifize edildi.

SUSKUNLUĞUNU BOZDU: BEN DE SİZLERLE BİRLİKTE ÖĞRENDİM

İki gün boyunca hiç konuşmayan Yavuz Ağıralioğlu, bir yayın organına konuştu. Başkanlık Divanı'ndan çıkarılacağından haberdar edilmediğini söyleyen Ağıralioğlu, "Karar bana bildirilmemişti. Ben de sizinle birlikte öğrendim." dedi.

"AKŞENER İLE GÖRÜŞMEDİM"

Görevden alınma kararını öğrendikten sonra Meral Akşener ile görüşmediklerini de belirten Ağıralioğlu, "Tasarruf genel başkanın. Karardan sonra görüşmedik. Karar genel başkana ait olduğu için genel başkanın konuşması usülen daha uygun olur" şeklinde konuştu.

"KIRGINLIĞIMI KARARIN SEBEBİ BELİRLER"

Başkanlık Divanı'ndan çıkarılmasının kırgınlığa yol açıp açmadığına ilişkin, "Kararın sebebi kırgın olup olmadığımı belirler. Sebebini henüz bilmiyorum dolayısıyla bir şey söyleyemiyorum" ifadelerini kullandı.

İSTİFA ETMEK İSTEMİYOR: BU BİR STRATEJİ Mİ SİYASİ TERCİH Mİ?

Ağıralioğlu, "sükunetle izleyerek neden böyle bir karar alındığını anlamamız lazım" ifadelerini kullanarak, istifa etmeyi düşünmediğini vurguladı. Beklemede kalacağını belirten Ağıralioğlu, "Bu bir strateji mi, siyasi bir tercih mi, sonuçları üzerinden de okunması gereken bir karar. Daha sonra bir değerlendirme yapacağım. Kamuoyuna yapılması gerekirse onu da yapacağım." açıklamasında bulundu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!