banner2

Akşener'den Muharrem İnce'ye yeşil ışık!

Tv100 canlı yayınına konuk olan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Millet İttifakı genişleyecekse bu genişleme içerisinde Memleket Partisi Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin yer almasını isteyeceğini söyledi.

Gündem 18.03.2023, 23:45 19.03.2023, 01:41
Abone ol
Akşener'den Muharrem İnce'ye yeşil ışık!

Tv100 televizyon kanalında Uğur Dündar'ın sunduğu Haftanın Panoraması programında sorulrı vcevaplayan İYİ Parti lideri Meral Akşener, Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’nin cumhurbaşkanı adaylığıyla ilgili olarak “Sayın İnce’nin Cumhurbaşkanı adayı olma hakkı mevcuttur. Eğer Millet İttifakı genişleyecekse bu genişleme içerisinde yer almasını tabi ki isterim ama benim bu konuda diğer arkadaşlar adına bir şey söyleme hakkım yok” ifadelerini kullandı.

Akşener'in açıklamalarından satır başları şöyle:

İKİ BELEDİYE BAŞKANINI MASAYA BEN GETİRDİM

"Perşembe günü masadaki sitemden sonra, müzakere yapmak için nefes alma kararı çıktıktan sonra iki Belediye Başkanımız, Kemal Bey’in bilgisi dahilinde evime geldiler. Kendime dair hiçbir seçeneğin içinde ve yanında olmayacağını söyledim. İki belediye başkanını koşu partneri olarak masaya ben getirmiş oldum ama bunlar CHP’yle anlaşarak oldu. Pazar gecesi ‘2 gün ertelesek sonra konuşsak’ dedim. Mansur Bey ‘Heyecanı ortadan kaldırmayalım, siz bunu hızlandırma konusunda bize yardımcı olun’ dedi."

İNSANLARI BİRLEŞTİRMEK GİBİ BİR DURUMUMUZ VAR

"Biz gönüllülerimizle, hukukçularımızla ve bu sefer bir şansımız daha var, 6 partinin imkanlarıyla bir araya geleceğiz ve o sandıklar korunacak. 6 partinin seçim işleri başkanlarından oluşan bir komisyonumuz var. İki komisyon biri iletişim komisyonu birisi de seçim güvenliği komisyonu, seçim güvenliği komisyonu sürüyor. Çünkü insanları birleştirmek gibi bir durumumuz var."

"Bizim kazanacağımızı, Sayın Kılıçdaroğlu’nun 13.Cumhurbaşkanımız olacağına inancımızı bu iki belediye başkanımızın da bu sistemde büyük görev üstleneceğini tescilleyen bir kampanya. 'Birlikte Kazanacağız Tarih Yazacağız' diye bir kampanya."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!