Akşener'den ilginç adaylık çıkışı Kadından imam olmaz, aday değilim

Nevşehir ziyareti sırasında İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, cumhurbaşkanı adayı olup olmayacağı sorusuna verdiği ilginç cevap olay oldu. Kadından imam olmayacağını belirten Akşener, "Cumhurbaşkanı aynı zamanda imamlık yapmak durumunda olduğu için ben aday değilim" dedi.

Gündem 11.08.2022, 20:52 11.08.2022, 21:31
Abone ol

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığını partililer her fırsatta açıklarken, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, CHP liderinin adaylığına sıcak bakmadığını ifade etmişti.

BEN CUMHURBAŞKANI ADAYI DEĞİLİM. KADINDAN İMAM OLMAZ

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Nevşehir'de esnaf ziyaretinde bulundu. Girdiği iş yerinden birinde iş yeri sahibi Yılmaz Balcı ile sohbet eden Akşener'e cumhurbaşkanı adayı olup olmayacağı sorusu yöneltildi.

2018 seçimlerinde cumhurbaşkanı adayı olan Akşener, kadınların imam olamayacağını ve bu yüzden aday olmayacağını söyledi.Akşener, "Ben cumhurbaşkanı adayı değilim. Kadından imam olmaz. Cumhurbaşkanı aynı zamanda imamlık yapmak durumunda olduğu için ben aday değilim" dedi.

2018'DE ADAY OLMUŞTU

Akşener'in geçmişe bir gönderme yaptığı öne sürülen açıklaması tartışmaları da beraberinde getirdi. İYİ Parti Genel Başkanı, 2018 yılındaki seçimlerde cumhurbaşkanlığına aday olmuştu.

İTTİFAK ORTAKLARI HDP AKŞENER'E VETO KOYMUŞTU

İYİ Parti'nin ittifak ortağı HDP'nin Eş Başkanı Pervin Buldan, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamayla, Akşener'in adaylığına kesin olarak kapıyı kapatmıştı.

Akşener'in cumhurbaşkanı adaylığını desteklemediklerini ifade eden Buldan, "Durduğu çizginin ve yönetim anlayışının cumhurbaşkanlığına uygun olmadığını düşünüyorum." diye konuşmuştu.

.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!