Yandex Metrica

Sitede Ara

Akşener CHP'ye resti çekti! İzmir için adayını açıkladı: İşte İYİ Parti'nin İzmir adayı

Akşener CHP'ye resti çekti! İzmir için adayını açıkladı: İşte İYİ Parti'nin İzmir adayı

Millet İttifakı bileşenlerinden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener yerel seçimlerde ittifakta yer almayacaklarını kesin bir dille belirterek, İzmir Büyükşehir Belediye'si için adayını açıkladı.

Gündem

21.03.2024, 11:52

14 ve 28 Mayıs seçimlerinde hezimete uğrayan Millet İttifakı'nda gerilim tırmanıyor. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener katıltığı programında gündemi sarsacak açıklamalarda bulundu. 

Dünyanın gözü bu zirvede: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan peş peşe kritik temaslar Dünyanın gözü bu zirvede: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan peş peşe kritik temaslar Haberi Görüntüle

İYİ PARTİ'NİN İZMİR ADAYI KİM?

Cumhurbaşkanlığı ve parlamento seçimlerinde Millet İttifakı ile umduğunu bulamayan İYİ Parti yerel seçimlere tek başına girme kararı aldı. Yerel seçimlerde her şehirde kendi adaylarıyla yarışacaklarını söyleyen Akşener, İzmir adaylarının İzmir Milletvekili Ümit Özlale olduğunu açıkladı. 

Deprem bölgesinden müjde geldi: Her ay 25-30 bin konut Deprem bölgesinden müjde geldi: Her ay 25-30 bin konut Haberi Görüntüle

"BİZ BU PARTİYİ CHP İÇİN KURMADIK"

"Biz bu partiyi CHP'nin adaylarını seçtirmek için kurmadık" diyen Akşener, bundan sonra ittifak sistemi içinde yer almamaya kararlı olduklarını vurguladı.

Provokatörler iş başında! 15 Temmuz yürüyüşüne havai fişekli saldırı Provokatörler iş başında! 15 Temmuz yürüyüşüne havai fişekli saldırı Haberi Görüntüle

"İMAMOĞLU VE YAVAŞ KESİN KAZANIRDI"

14 Mayıs'ta İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu veya ABB Başkanı Mansur Yavaş'ın aday olması halinde kesin kazanacağını savunan Akşener, "4 lider Kemal Bey'in adını verdi. Ben anket sonuçlarını araştıralım, vatandaşın sesini dinleyelim dedim. Kemal Bey, ‘tamam o zaman biz 5 lider imzalarız, siz imzalamayın’ dedi. Ben de masadan kalktım" ifadelerini kullandı.

Emekli maaş zammı bu akşam belli olacak mı? En düşük emekli maaşı 12 bin TL mi oldu? Emekli maaş zammı bu akşam belli olacak mı? En düşük... Haberi Görüntüle

"7 YAŞINDAN BERİ NAMAZ KILIYORUM"

Hem muhafazakar hem de seküler kesime yönelik ifadeler kullanan Akşener, dini bir ailenin kızı olduğunu söyledi. Akşener daha sonra 7 yaşından beri beş vakit namaz kıldığını da belirtti. Sözlerine devam eden İyi Parti lideri bu kez de ailesinin Cumhuriyet değerlerine bağlılığından bahsetti.

"Aynı zamanda cumhuriyet hassasiyeti çok yüksek olan bir ailenin kızıyım" diyen Akşener, "Ama aynı zamanda cumhuriyet hassasiyeti çok yüksek olan bir ailenin de kızıyım" diyen Akşener, ailesinin Atatürk'ün ailesi ile tanıştığını öne sürdü.

"Babamın ailesi Atatürk ile yakından tanışan, o aileyi bilen ve mesela Zübeyde Hanım ile ilgili bir söz söylendiğinde ben çıldırırım." ifadelerini kullandı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading