banner2

Akşener CHP'ye resti çekti! İzmir için adayını açıkladı: İşte İYİ Parti'nin İzmir adayı

Millet İttifakı bileşenlerinden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener yerel seçimlerde ittifakta yer almayacaklarını kesin bir dille belirterek, İzmir Büyükşehir Belediye'si için adayını açıkladı.

Gündem 06.09.2023, 10:05 06.09.2023, 11:37
Abone ol

14 ve 28 Mayıs seçimlerinde hezimete uğrayan Millet İttifakı'nda gerilim tırmanıyor. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener katıltığı programında gündemi sarsacak açıklamalarda bulundu. 

İYİ PARTİ'NİN İZMİR ADAYI KİM?

Cumhurbaşkanlığı ve parlamento seçimlerinde Millet İttifakı ile umduğunu bulamayan İYİ Parti yerel seçimlere tek başına girme kararı aldı. Yerel seçimlerde her şehirde kendi adaylarıyla yarışacaklarını söyleyen Akşener, İzmir adaylarının İzmir Milletvekili Ümit Özlale olduğunu açıkladı. 

"BİZ BU PARTİYİ CHP İÇİN KURMADIK"

"Biz bu partiyi CHP'nin adaylarını seçtirmek için kurmadık" diyen Akşener, bundan sonra ittifak sistemi içinde yer almamaya kararlı olduklarını vurguladı.

"İMAMOĞLU VE YAVAŞ KESİN KAZANIRDI"

14 Mayıs'ta İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu veya ABB Başkanı Mansur Yavaş'ın aday olması halinde kesin kazanacağını savunan Akşener, "4 lider Kemal Bey'in adını verdi. Ben anket sonuçlarını araştıralım, vatandaşın sesini dinleyelim dedim. Kemal Bey, ‘tamam o zaman biz 5 lider imzalarız, siz imzalamayın’ dedi. Ben de masadan kalktım" ifadelerini kullandı.

"7 YAŞINDAN BERİ NAMAZ KILIYORUM"

Hem muhafazakar hem de seküler kesime yönelik ifadeler kullanan Akşener, dini bir ailenin kızı olduğunu söyledi. Akşener daha sonra 7 yaşından beri beş vakit namaz kıldığını da belirtti. Sözlerine devam eden İyi Parti lideri bu kez de ailesinin Cumhuriyet değerlerine bağlılığından bahsetti.

"Aynı zamanda cumhuriyet hassasiyeti çok yüksek olan bir ailenin kızıyım" diyen Akşener, "Ama aynı zamanda cumhuriyet hassasiyeti çok yüksek olan bir ailenin de kızıyım" diyen Akşener, ailesinin Atatürk'ün ailesi ile tanıştığını öne sürdü.

"Babamın ailesi Atatürk ile yakından tanışan, o aileyi bilen ve mesela Zübeyde Hanım ile ilgili bir söz söylendiğinde ben çıldırırım." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!