banner2

AK Partili vekil Hüseyin Yayman ailesinin enkaz altında olduğunu açıkladı!

Türkiye Kahramanmaraş'taki 7,4 büyüklüğündeki depremle sarsılırken, AK Parti Hatay milletvekili Hüseyin Yayman, ailesinin göçük altında olduğunu söyledi. Yayman, "İki abim, eşleri, ablam, eniştem, çocukları enkazın altında" dedi.

Gündem 06.02.2023, 09:31 06.02.2023, 10:38
Abone ol

Türkiye, Kahramanmaraş'taki depremle sarsıldı. 10 ili vuran deprem sonrası birçok bina yıkılırken enkaz altında halen vatandaşların olduğu biliniyor. 

AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Hatay'da depremin çok şiddetli olduğunu, aile bireylerinin göçük altında kaldığını söyledi.

AİLEM ENKAZ ALTINDA

Yayman'ın CNN Türk ekranlarına yaptığı açıklama şöyle:

Gözükenden daha büyük hasarlarda binalarımız var. Türkiye'ye çağrımız dua etsinler bize. Deprem gerçekten devletimizi milletimizi korusun. Çok büyük deprem yaşadık. En son 500 yıl önce yaşanan deprem. 7,4 Kahramanmaraş'ta oldu ama Hatay'da çok hissedildi. Enkaz binamız çok fazla. Vatandaşlarımız panik olmasınlar. Serin kanlılıklarını muhafaza etsinler. Yollara çıkmasınlar, telefonları meşgul etmesinler. Çok fazla hasarlı binamız var.

Benim 2 abim, eşleri, ablam, eniştem, çocukları enkazın altında. AFAD yetkilileri, UMKE yetkilileri yoldalar. Yollarda çok büyük yarılmalar oluştu ,hasarlar var. Herkes seferberlik halinde."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!