banner2

AK Partili isim 'Millet İttifakı'nda fırtınalar kopabilir' diyerek o tarihi işaret etti! 'Cumhur İttifakı genişleyecek mi' sorusuna dikkat çeken yanıt

Seçimlere 47 gün kala gündemi değerlendiren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, milletvekilleri listelerinin açıklanacağı tarihe dikkat çekerek 'Millet İttifakı'nda fırtınalar kopabilir' dedi. Yavuz, 'Cumhur İttifakı genişleyecek mi' sorusuna da dikkat çeken bir yanıt verdi.

Gündem 28.03.2023, 14:10 28.03.2023, 20:14
Abone ol
AK Partili isim 'Millet İttifakı'nda fırtınalar kopabilir' diyerek o tarihi işaret etti! 'Cumhur İttifakı genişleyecek mi' sorusuna dikkat çeken yanıt

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, seçim gündemini değerlendirdi. Yavuz canlı yayında kritik açıklamalarda bulundu. 

AĞIRALİOĞLU'NUN ELİ KILIÇDAROĞLU'NA OY VERMEYE GİTMEYECEK

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeniden aday olmasına gelen itirazları "garipsediğini" belirten Yavuz, İYİ Parti'nin tavrı hakkında yorumda bulundu. 'Cumhur İttifakı genişleyecek mi' sorusuna da yanıt veren Yavuz'un tv100'de yaptığı açıklamaları ise şu şekilde:

Kemal Kılıçdaroğlu, Kandil'in, PKK'nın adayı. Ağıralioğlu'nun Kılıçdaroğlu'na oy vermeye eli gitmeyecek.

9 NİSAN'A KADAR FIRTINALAR KOPABİLİR

Altılı Masa'da aday listeleri nedeniyle kopuşlar yaşanabileceğini anlatan Yavuz, ''Listelerin verileceği 9 Nisan'a kadar fırtınalar kopabilir. Millet İttifakı'nda milletvekili, bakanlık, cumhurbaşkanı yardımcılığı pazarlıkları vardı.

CUMHURBAŞKANIMIZIN OYU YÜZDE 53

Son anket oranlarını da paylaşan Yavuz şunları aktardı:

Son ankete göre cumhurbaşkanımız yüzde 53 gibi bir oyla seçiliyor. Partimizin oy oranı ise yüzde 41. Ben bunun artış eğiliminde olduğunu görüyorum.

TÜRKİYE'DE ÇOK ŞEY OLABİLİR

Öte yandan "Cumhur İttifakı daha da genişleyecek mi?" sorusuna da yanıt veren AK Partili Ali İhsan Yavuz, 'Kapılar tamamen kapalı diyemeyiz, 9 Nisan'a kadar Türkiye'de çok şey olabilir' ifadesini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!