banner2

AK Partili Aydemir'den TSK'ya iftiraya 'ifade özgürlüğü' diyenlere sert tepki

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Türk ordusuna 'kimyasal silah' iftirası atan ve bu iftirayı ifade özgürlüğü olarak sahiplenenlere karşı sert tepki gösterdi.

Gündem 27.10.2022, 16:29
Abone ol
AK Partili Aydemir'den TSK'ya iftiraya 'ifade özgürlüğü' diyenlere sert tepki

Terör örgütü PKK'nın yurt içi ve yurt dışındaki destekçileri sistematik olarak Türk Silahlı Kuvvetlerine iftira kampanyası düzenliyor. 

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, bu iftiraya destek veren milletvekillerinin de olduğunu belirterek, "TBMM çatısı altında vazife yapan bir isim, PKK'nın televizyonuna Meclis'ten bağlantı yapıyor; Türkiye aleyhine açıklamalarda bulunuyor. Böyle bir şey olur olur mu?" ifadesini kullandı.

"TERÖRİST OLMAK İÇİN DAĞA ÇIKMAK GEREKMİYOR"

AK Parti'li Aydemir, TTB Başkanı'na ilişkin ise şu ifadeleri kullandı:

"İlla terörist olmak için dağa çıkmak gerekmiyor; onlara buradan destek vermek de teröristliktir. TTB Başkanı, her ağzını açtığında teröristi öne çıkaran bir isim. CHP Grup Başkanvekili 'bu fikir özgürlüğüdür' diyor. İnsanlarımızın kanına giren bir örgütü aklamaya çalışmak, onlarla mücadele eden TSK'ye aleni iftira etmek, ne zamandan beri ifade özgürlüğü oluyor. Bu, terörizmdir. HDP'ye şirinlik olsun diye yapıyor."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!