Yandex Metrica

Sitede Ara

AK Parti'den Danimarka'daki alçak eyleme sert tepki: Saldırıyı lanetliyoruz

AK Parti'den Danimarka'daki alçak eyleme sert tepki: Saldırıyı lanetliyoruz

Danimarka'da Kur'an-ı Kerim'e ve Türk bayrağına yapılan saldır Türkiye'de geniş tepkilere neden oldu. Dışişleri Bakanlığı'nın ardından, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik alçak saldırıyı kınayan bir açıklama yaptı.

Gündem

23.01.2024, 20:37

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Danimarka'daki alçak saldırıya tepki gösterdi. Çelik, Danimarka'da Kur'an-ı Kerim'e ve Türk bayrağına yönelik gerçekleştirilen saldırı hakkında sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Erdoğan çiftinden Koruyucu Aile Günü paylaşımı: Destek olmaya devam edeceğiz! Erdoğan çiftinden Koruyucu Aile Günü paylaşımı: Destek olmaya devam edeceğiz! Haberi Görüntüle

"SALDIRIYI VE PROVOKASYONU LANETLİYORUZ"

Çelik yaptığı açıklamada, Danimarka'da İslam düşmanı faşist bir grup tarafından kutsal kitabımız Kur'an-ı Kerim'e ve şanlı Türk bayrağına karşı yapılan saldırıyı ve provokasyonu lanetlediklerini belirterek, Türkiye'nin ve Müslümanların değerlerine yapılan tüm saldırılarla en güçlü şekilde mücadele etmeye devam edeceklerini kaydetti.

Açıklamasında Danimarka makamlarının, Türkiye'ye ve Müslümanlara karşı işlenen bu apaçık nefret suçuna "ifade özgürlüğü" adı altında izin vermesini şiddetle kınadığını kaydeden Çelik, nefret eylemlerine izin verenlerin kendi demokrasilerini de zehirlediklerini söyledi.

Tarihi zirve nerede olacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan-Esad görüşmesinde tarih belli oldu Tarihi zirve nerede olacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan-Esad görüşmesinde tarih belli oldu Haberi Görüntüle

"NEFRET SALGININA KARŞI HAREKETE GEÇİLMELİ"

Çelik, "Avrupa'nın sağduyulu siyasetçileri başta olmak üzere herkes yaygınlaşan bu nefret salgınına karşı harekete geçmeli, tedbir almalı ve gerekeni yapmalıdır. Nefret siyasetinin ve eylemlerinin, demokratik değerleri tehdit etmesine izin verilmemelidir." açıklamasında bulundu.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading