Yandex Metrica

AK Parti'de vitrin yenilenecek! Değişim isimlerle sınırlı kalmayacak! Yönetim yapısında da revizyon

AK Parti'de vitrin yenilenecek! Değişim isimlerle sınırlı kalmayacak! Yönetim yapısında da revizyon

7 Ekim'de yapılacak AK Parti olağanüstü kongresiyle yerel seçim öncesi parti vitrinini yenileyecek. Söz konusu kongrenin konseptinin "Türkiye'nin yüz akı, Türkiye'nin ortak aklı" sloganı üzerine kurulması planlanıyor. Ayrıca Recep Tayyip Erdoğan vitrin değişikliğinin yanında bazı yapısal değişiklikleri de gündeme getirmeyi planlıyor.

Gündem

23.01.2024, 21:28

AK Parti olağanüstü kongresi için geriye sayım başlarken hazırlıklara da hız verildi. AK Parti genel merkez yönetimi, kongre salonu, verilecek mesajlar, davetliler gibi konulara yoğunlaştı. Kongrenin hangi konsept üzerine kurulacağı, kullanılacak sloganlar üzerinde durulmaya başlandı. Ana slogan olarak "Cumhuriyetin yüz akı Türkiye'nin ortak aklı" öne çıktı.

15 Temmuz bugün toplu taşıma bedava mı? İstanbul-İzmir-Ankara'da otobüsler ücretsiz mi? 15 Temmuz bugün toplu taşıma bedava mı? İstanbul-İzmir-Ankara'da otobüsler ücretsiz... Haberi Görüntüle

LİSTE HAZIRLANIYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, mesaisinin önemli bölümünü MKYK listesinde yer alacak isimlerin belirlenmesine ayırıyor. Erdoğan, aday önerilerine ilişkin kendisine iletilen raporları da inceliyor. Erdoğan'ın MKYK listesinde önemli bir yenilemeye gitmesi bekleniyor.

Engelli ÖTV'siz araç satışı kalkıyor mu? ÖTV'siz otomobil satışı 10 yıl mı olacak? Engelli ÖTV'siz araç satışı kalkıyor mu? ÖTV'siz otomobil satışı 10... Haberi Görüntüle

YAPISAL DEĞİŞİKLİK DE BEKLENİYOR

Erdoğan'ın, kongrede MKYK'nın yapısıyla ilgili bir değişikliğe gidebileceği konuşuluyor. Daha önce 50 olan MKYK üye sayısı geniş kapsamlı istişare sağlanması için 75 kişiye çıkartılmıştı. MKYK'nin yedek üyeleri ve diğer yetkili kurullar da eklenince toplantılar 100'ün üstünde kişiyle yapılıyordu. Sayının artmasının toplantıların verimini arttırmadığı, aksine eski yapının daha iyi olduğu gözlendi.

Türk sularında Yunan terörü: Balıkçı teknesini parçalayıp kaçtılar Türk sularında Yunan terörü: Balıkçı teknesini parçalayıp kaçtılar Haberi Görüntüle

"HERKESE TEK GÖREV"

AK Parti'de, "herkese tek görev" uygulamasına geçilmesinin planlandığı, bu kapsamda MKYK'daki milletvekili sayısının çok sınırlı tutulacağı kulislerde konuşuluyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a listede yer alacak alabilecek isimlere dönük raporlarda verildiği belirtiliyor.


 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading