banner2

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Türkiye'yi tehdit eden terör örgütünü vururuz

AK Parti Genel Merkezi'nde saat 16.00'da başlayan MKYK toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığında gerçekleştirilen toplantının ardından AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, kritik açıklamaalrda bulundu. Çelik, '' TSK, sivil hassasiyeti konusunda dünyanın başındaki ordulardandır. Terörle mücadelenin kuralları belli. Önce Türkiye'nin kendini savunma hakkı vardır diyeceksiniz. Ondan sonra dikkat çekeceğiniz şeyler varsa onları söylemenizin manası olur. Ama bunlara hiç girmeden sürekli olarak terör örgütünün perspektifiyle Türkiye'ye uyarıda bulunmak ahlaksızlıktır.'' dedi.

Gündem 24.11.2022, 18:56 24.11.2022, 18:56
Abone ol
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Türkiye'yi tehdit eden terör örgütünü vururuz

Son dakika haberleri... AK Parti Genel Merkezi'nde saat 16.00'da başlayan MKYK toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığında gerçekleştirilen toplantının ardından AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik kritik açıklamalrda bulundu.

Çelik'in açıklamalarından satır başları;

Öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü'nü kutluyoruz. Şehit öğretmenlerimize Allah'tan rahmet diliyoruz. Dünyaya bakışımızı öğretmenlerimiz şekillendiriyor.

DÜZCE DEPREMİNDE SON DURUM

Düzce depremi ile ilgili vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. AFAD, Kızılay tüm kurumlarımız ilk andan itibaren orada vatandaşın yanında. Devlet nerede? diye bir soru yok. Temel ihtiyaçların karşılanmasıyla ilgili sıkıntımız bulunmuyor. Bakan arkadaşlarımız halen oradalar. Bölgedeki hasarlı yapılara girilmemesi önem arz ediyor. Bu konularda vatandaşlarımızın resmi makamların açıklamalarına itibar etmelerini bekliyoruz.

İSTİKLAL CADDESİ'NDEKİ HAİN SALDIRI

İstiklal Caddesi'ndeki hain saldırı sonrasında güvenlik güçlerimizin hızlı çalışması sonucu failin açığa çıkarıldığını gördük. Bu Türkiye'nin güvenli bir ülke olduğunu bir kez daha ortaya koymuştur. Onlarda eylemi gerçekleşmeden güvenlik güçlerimiz engelliyorlar. Bazen bu terör eylemleri engellenemiyor. Pek çok arkadaşımız İstiklal Caddesi'ne gitti ve esnafımızla beraber oldu. En büyük teşekkürümüz İstiklal Caddesi esnafınadır. Caddenin her bir sakini istiklal kavramını göğe çıkaracak bir duruş sergiledi.

TSK'NIN TERÖRLE MÜCADELE OPERASYONLARI

TSK'nın yaptığı operasyonlar orantılı olmadığı şeklinde değerlendirmeler yapıldı. Herhangi bir batı ülkesinde saldırı olduğu zaman örneğin Paris'teki saldırıda dünyanın tüm liderleri oraya davet edilmişti. Biz bu duruşun 15 Temmuz'da darbe girişimi olduğunda neden Türkiye için yapılmadığı sorduk. Bize ortantılıktan bahsetmeleri başlı başına yalandır. TSK, sivil hassasiyeti konusunda dünyanın başındaki ordulardandır. DEAŞ saldırısı olduğu zaman ortanlılıktan bahsetmeyenler, PKK terör örgütüne karşılık verildiği zaman neden ortantısızlıktan bahsediyor. Terörle mücadelenin kuralları belli. Önce Türkiye'nin kendini savunma hakkı vardır diyeceksiniz. Ondan sonra dikkat çekeceğiniz şeyler varsa onları söylemenizin manası olur. Ama bunlara hiç girmeden sürekli olarak terör örgütünün perspektifiyle Türkiye'ye uyarıda bulunmak ahlaksızlıktır.

'BU BİR SAVAŞ POLİTİKASIDIR DİYENLERE: BU DİL TERÖR DİLİDİR

Şimdi tutturmuşlar 'bu bir savaş politikasıdır.' Bu dil terör dilidir. Savaş iki meşru otarite arasında olur. Bir yerde askeri operasyonlar ya da emniyetin jandarmanın teröre karşı operasyonlarını savaş politikası diyenler terör dilini kullanıyordur. Bu şekilde dil kullananların hepsi verdiğimiz kayıplar karşısında bize dönük vahşetin parçası olarak önümüze geliyor. Son yaşananlar Türkiye'nin terörle mücadelesinin ne kadar halı ve gerekliği olduğunu bir kez daha göstermiştir.

'TÜRKİYE GÜÇLÜ BİR DİPLOMASİ DEVLETİDİR'

Tahıl koridoru anlaşmasıın yeninde uzatılması sayın Cumhurbaşkanımızın girişimleri sayesinde oldu. Türkiye güçlü bir diplomasi devletidir. Devletler arasında ebedi bir sorun yaşanmıyor. Bazen bir devletle sorununuz oluyor bazen iş birliğiniz oluyor. Diplomasi de bunun için var zaten.

İSVEÇ VE FİNLANDİYA'NIN NATO ÜYELİĞİ

İsveç'in ya da Finlandiya'nın buradaki başkonsolosluklarına DEAŞ semböllerinin yansıtılması ne ifade ediyorsa bizim konsolosluğumuza da PKK semböllerin yansıtılması aynı şeyi ifade ediyor. Türkiye kendi perspektifi açısında bu ülkelerin yeterliliği bulduğu zaman bu ülkelerin NATO üyeliğine evet diyecektir. Biz zaten NATO'nun genişlemesine olumlu bakıyoruz. Söz verip tutmayan çok müttefik gördük somut sonuç olmalı.

'ASLINDA KENDİ ÇELİŞKİLERİNİ İFADE EDİYORLAR'

Beyaz Saray'ın açıklaması daha doğru bir açıklama. Pentagon açıklamasında şöyle bir durum var bizim operayonumuzun kendilerini tehlikeye attıklarını söylüyor. Operasyonlar terör örgütlerinin sözde karargahlarına yönelik nokta operasyonlardır. İkincisi siz bu terör örgütlerine bu kadar yakın yerde ne yapıyorsunuz? Üstelik bu terör örgütleri sizin müttefikiniz olan Türkiye'ye saldırırken bunu neden seyrediyorsunuz? Eğer bu kadar yakınsanız bu terör örgütlerine bir NATO müttefiki olarak en önce sizin orada bertaraf etmeniz lazım. Aslında kendi çelişkilerini ifade ediyorlar. Türkiye'nin terörle mücadelesi, dünyanın en meşru mücadelesidir.

12 BARONUN SKANDAL AÇIKLAMASI

Türkiye Cumhuriyeti'ne söylediklerinin onda birini terör örgütlerine söyleyebiliyorlar mı? Hukuku iyi bilmesi gereken barolar, hukukun ortadan kaldırılmasına yarım ve yataklık ediyor. Adında baro olanların örgüt kavramlarını kullanarak açıklama yapması son derece vahimdir.

'İNŞALLAH ÖNCEKİ ZİHNİ SİNİR PROJELERİ GİBİ OLMAZ'

Gerçek vizyon belgesini açıklamasını arzu ediyoruz. İçinde ne olacak göreceğiz. İnşallah önceki Zihni Sinir projeleri gibi olmaz.

LİBYA-YUNANİSTAN ARASINDA DİPLOMATİK KRİZ

Yunanistan'ın Dış İşleri Bakanı'nın biliyorsunuz en son Libya'ya gitti. Uçaktan inecekken Libya Dışişleri Bakanı'nın orada olduğunu görünce uçaktan inmedi. Çocukça bir tavırla uçağın kapısını kapattı, Malta'ya gitti. Daha sonra Libya'ya gitmek istedi, Libya hükümeti izin vermedi. Oraya gitmelerinin nedeniTürkiye'nin meşru olarak tanıdığı hükümeti yıkmak için öbür güçlere destek vermek için. Türkiye ile Mısır arasında normalleşme olursa Yunanistan'ın Akdeniz'deki gayrimeşru adımlarının boşa çıkmasından korkuyor. Bu bir devletin dış politikası değil, bir çadır dış politikası. Herkes biliyor ki bu Avrupa'nın şımarık çocuğu. Avrupa bunları idare ediyor. Türkiye aleyhine siz kimin peşinden giderseniz gidin, size faydası olmayacaktır. Yunanistan'ın zor zamanında ekonomik kriz yaşadılar, Türkiye bunu istismar etmedi.

SEÇİM TAKVİMİNDE DEĞİŞİKLİK OLACAK MI?

Prensip olarak seçim takvimi ile sınav takvimi üst üste gelmez. Sevgili öğrencilerimizin hiçbir sınavı tabi ki seçim takvimine denk getirmeyiz. ÖSYM bununla ilgili çalışma yapıyor. gerekli açıklamayı yaparlar.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!