banner2

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten İsrail'e Kudüs tepkisi! 'Mescid-i Aksa'nın statüsü dokunulmazdır'

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MYK toplantısının ardından önemli açıklamalarda bulundu. Ramazan ayında İsrail'in Mescid-i Aksa'ya yaptığı baskınlara tepki gösteren Çelik, 'Kudüs'ün kırmızı çizgimiz olduğunu bir kez daha hatırlatıyoruz. Mescid-i Aksa'nın statüsü dokunulmazdır. Hem Ramazan ayını hem Paskalya bayramını bütün dünyada barış ile kutlamak mümkündür. Bu derece şiddet, 7 Filistinlinin hayatını kaybettiği şiddet kabul edilemez.' sözlerine yer verdi.

Gündem 18.04.2022, 18:09 18.04.2022, 18:52
Abone ol
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten İsrail'e Kudüs tepkisi! 'Mescid-i Aksa'nın statüsü dokunulmazdır'

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MYK toplantısının ardından önemli açıklamalarda bulundu. 

Çelik'in konuşmasından öne çıkanlar; 

'KUDÜS KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR'

Kudüs'ün kırmızı çizgimiz olduğunu bir kez daha hatırlatıyoruz. Mescid-i Aksa'nın statüsü dokunulmazdır. Hem Ramazan ayını hem Paskalya bayramını bütün dünyada barış ile kutlamak mümkündür. Bu derece şiddet, 7 Filistinlinin hayatını kaybettiği şiddet kabul edilemez. Bütün bu şiddet eylemlerini kınadığımızı bir kez daha ifade ediyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız Filistin Devlet Başkanı Abbas ile görüştü ve başka görüşmeleri de olacak. 

'PENÇE-KİLİT OPERASYONU TERÖRDEN KORUNMAK İÇİN BAŞLATILDI'

Türkiye kendisini terörden korumak amacıyla Pençe-Kilit operasyonlarını başlattı. Terör örgütlerinin hazırlıklarını yerinde imha etmek için başlatılmış operasyondur. Yüksek bir meşruiyetle bu terörle mücadeleyi gerçekleştiriyoruz. Türkiye istiyor ki komşu ve kardeş ülkeler bu terör örgütlerini barındırmasınlar. Türkiye Cumhuriyeti kendi topraklarını ve insanlarını korumak için bu hakkı kullanıyor. Kahraman Mehmetçiğin bu fedakarlığın hedefe ulaşacağından hiçbir kuşkumuz yoktur. 

NORMALLEŞMEDE GELİNEN SON DURUM 

Bir normalleşmeyi daha çok yaşıyoruz, pandemi güçlü bir şekilde yönetilmeye çalışıldı. Normalleşmenin daha çok görüldüğü günlerdeyiz. Sağlık çalışanlarımıza müteşekkir olduğumuzu bir kez daha ifade etmek isterim. Onlar insanüstü bir gayret sarf ederek bugünlere gelmemizin asıl çalışmalarını yaptılar. Türkiye'nin iyi yetişmiş sağlık çalışanlarına sahip olması, Sağlık Bakanlığının organizasyon kapasitesi ve şehir hastaneleri gibi önemli adımlarla atlattık süreci. Bu dönemde hayatını kaybeden sağlık çalışanlarımıza da bir kez daha rahmet diliyoruz. Bilim Kurulunun aldığı kararlara uyarak daha da normalleşeceğimiz günleri bekliyoruz. 

2053 YILINA KADAR 198 MİLYAR DOLAR BÜTÇE AYRILACAK

Etrafımızda savaş varken, yeni bir dünya düzeninden pek çok insanın bahsettiği bu günlerde Türkiye güçlü bir şekilde kendi planını uygulamaya devam ediyor. 2053 yılına kadar 198 milyar dolarlık bir bütçe ayrılacak. Türkiye'nin nasıl bir oyun değiştirici, kendi cazibesini artıran ve geleceğe hazırlanan bir ülke olduğunun yepyeni bir örneği. ,

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN HAZİRAN AYINDA MÜJDEYİ VERECEK

Cumhurbaşkanımız şehirleşme konuları ile yakından ilgileniyor. Çevre Şehircilik ve İklim Bakanlığımızın TOKİ projeleri konusunda çalışıyorlar. Sayın Cumhurbaşkanımız çeşitli müjdelerle haziran ayı içerisinde duymuş olacağız. 

BUÇA'DAN SONRA MÜZAKERELER AKSADI 

Tüm dünyanın kilitlendiği Ukrayna krizi devam ediyor. Buça'dan gelen görüntülerden sonra bu müzakerelerin aksadığı gibi bir tablo ortaya çıktı. Savaşın ne kadar mantıksız ve yıkım getiren bir olay olduğu tüm dünyanın gözü önünde gerçekleşiyor. Bu süreçte İstanbul'daki müzakere süreci desteklenmelidir.

Putin'le görüşen Avusturya Başbakanı, "Beni iyimser yapan tek şey, Putin'in İstanbul'da yapılan müzakere sürecini dile getirmesiydi." dedi. Cumhurbaşkanımız tarafından yürütülen müzakere sürecine devletlerin somut olarak bir yaklaşım gösterdiği yok. Bütün bir müzakere süreci Türkiye'nin yürüttüğüdür. Bu süreç iyi anlaşılmalıdır, destek verilmelidir. 

İkincisi bu kadar kan döküldükten sonra eski günlere dönme konusunda daha büyük problemler olacaktır. Daha aktif pozitif barışın oluşması için Türkiye'nin yürüttüğü müzakere süreci çok önemlidir. Gelinen noktada savaşın Donbass'ta ağırlaşması, insanlara daha çok zarar veren bir tablonun oluşabileceğini gösteriyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!