banner2

AK Parti Sözcüsü Çelik'ten Kılıçdaroğlu'nun 'Dinleniyoruz' iddialarına sert yanıt: Tipik bir fitne siyaseti

AK Parti'nin MKYK gündemine ilişkin basın toplantısı düzenleyen AK Parti Sözcüsü Çelik, Kılıçdaroğlu'nun 'Dinleniyoruz' iddiaları ile ilgili , 'Beni dinliyorlar gibisinden kurumlara doğrudan bir suç atfetmek laubaliliktir' dedi.

Gündem 29.12.2021, 17:12 29.12.2021, 18:15
Abone ol

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti Merkez Yürütme Kurulu toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu.  Açıklamalardan satır başları;

''DEAŞ ile mücadele adı altında hangi petrol şirketlerinin altına yerleşmeye çalıştığını görüyoruz. Kurumlarımız gereken değerlendirmeleri yapıyor. Terörle mücadelenin arkasında çirkin düşmanlığa karşı verdiğimiz mücadele var. Kendisi belli bir etnik gruba yaslansa bile o etnik grupla hiçbir alakaları yoktur. Bölgenin bütün halklarına herkese düşmanlar. Bu etnik gruplardan bir tanesini tutuyormuş gibi tutum içerisine girmesi daha kötü niyettir. Terörle mücadeleyi sürdüren tüm güvenlik güçlerimize teşekkür ediyoruz.''

ERMENİSTAN İLE NORMALLEŞME ADIMLARI

Bana iletilen bir konu da Ermenistan ile olan normalleşme süreci. Cumhurbaşkanımız burada ortaya koyduğu bazı şartlar vardı. Bunlardan biri bu konuya Azerbaycan'ın sıcak bakması, ikincisi arşivlere bakarak tarihe ışık tutmak. Karşılıklı adımların atılacağı bir protokol imzalanmıştı. Ermenistan Anayasa Mahkemesi bunu da aykırı buldu. 2. Karabağ Savaşı ile işgalin sona ermesi ile bütün Kafkasya'da barışın sağlanması için bir mekanizmanın ortaya çıkmasıdır. Cumhurbaşkanımızın en büyük hassasiyeti Azerbaycan Türkü kardeşlerimizin bu normalleşmeye olumlu bakmasıdır. Sayın Aliyev buna olumlu bakıyor. Bu normalleşme süreci gerçekleşirse ilk olarak İstanbul-Erivan uçuşlarının başlamasıdır. Bu ilkeler çerçevesinde Ermenistan'ın Azerbaycan'a karşı saldırgan tavrından vazgeçmesi gerekir. Bütün Güney Kafkasya'da barışı sağlayacak olan mekanizma gerçekleşmiş olur. 

AKDENİZ'DE YUNANİSTAN'IN MÜLTECİLERE ZULMÜ

Akdeniz Avrupa demokrasilerinin mağduru olmaya devam ediyor. O büyük lafların küçücük göçmen botlarında Akdeniz sularına gömüldüğünü görüyoruz. Göçmenleri ölümü terk etmeye teşebbüs ediyorlar. Üstelik AB adına orada görev yapan Frontex de bunun parçası oluyor. Yunanistan bazı ülkeler tarafından kullanılıyor. Bu insalıkdışı muameleleri Cumhurbaşkanımız gerekli liderlere iletti. Tabi Yunanistan'ın bu zayıf insanlara karşı tavrı göç rotasını da değiştirdi. İnsanlar daha çok şartlarda kaldı. 

TURKOVAC NE ZAMAN KULLANILABİLECEK?

Omicron virüsü ülkemizde de yayılıyor. TURKOVAC seri üretime başladı. İlk parti aşılar depolarımıza ulaştı. İlk olarak şehir hastanelerimizden başlayarak kullanılacak. 

KILIÇDAROĞLU'NUN DİNLEME İDDİASI

Kılıçdaroğlu ilk olarak buna benzer bir cümleyi 2018 yılında söyledi. Bu sene belediye başkanlarının dinlendiğini söylüyor. 3 yıl bitti, ortaya ne bir belge koyuyor ne de suç duyurusunda bulunuyor. Bir partinin genel başkanının bir sınır içinde konuşması gerekiyor. Tipik bir fitne siyaseti... Bu iddiasının arkasına hangi bilgiyi, belgeyi koymuş. Çıkacak neye göre söylediğini açıklayacak. Böyle kendisiyle ilgili olarak gereksiz bir mağduriyet içerisine girmesi doğru değil. 

CHP-HDP İTTİFAKI

Karşımızdaki ittifakın senaryosu her gün değişiyor. Bileşenin ne olacağı, adaylarının kim olacağı bizi ilgilendirmiyor. CHP-HDP ikilisi açısından baktığımızda şöyle bir tablo var.. Bir konuda anlaşıyorlar, mesela ikisi de tezkereye karşı çıkıyor. Burada bir zeminleri olduğu gözüküyor. Sonra Kılıçdaroğlu 'Kandil'i yıkacağız' dedi... Bu iki yapı nasıl bir ittifak kuracak. Birisi Kandil'i yıkmaktan bahsederken diğeri Kandil'i meşrulaştırıyor. Bu şapkadan nasıl bir cin çıkacak biz de bekliyoruz. 

FAHİŞ FİYAT VE STOKÇULUKLA MÜCADELE

Türkiye serbest piyasa ekonomisidir. Bazı yaklaşımlarda sanki tüm esnafımız bu stokçuluğun içinde gibi konuşuluyor. Böyle bir şey mümkün değil. Kar ve rant elde etme değil, rızkının peşinde esnafımız. Serbest piyasa ekonomisi kuralları içinde yapılması gereken şeyler içinde Haksız Fiyat Değerlendirme Kurulu kurulmuştur. Makul fiyat değerlendirmesi yapılır. Piyasa dengesini bozucu bir takım faaliyetler devreye girdiyse bunlar güçlü bir şekilde takip edilir. Tedarikçi, üretici büyük bir çoğunluk gayet ahlaki bir şekilde faaliyetlerini sürdürüyor. Her deposunda mal olana stokçu denmez. Piyasa dengesini bozucu şekilde davrananlar varsa, onlara karşı devreye giriliyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!