AK Parti son anketi açıkladı! Büyük çıkış var... "Enflasyon seçimden önce düşecek"

Türkiye'de 2023'te yapılması beklenen seçimlerle ilgili anket sonuçları gelmeye devam ediyor. Son anket sonucu AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen tarafından açıklandı. Şen daha önce partilerinin oy oranını yüzde 36 olarak açıklamıştı. Oy oranlarının arttığını ve enflasyonun çözüleceğini belirten Şen, 2023 seçimleri öncesi son anket oranını duyurdu.

Gündem 09.05.2022, 22:34 10.05.2022, 01:14
Abone ol

Muhalefeti yöneten yabancı istihbarat örgütlerinin psikolojik harp operasyonlarına rağmen milletin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğine olan güveni değişmedi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen A haber'de yayınlanan Sebep-Sonuç programında Melih Altınok'un sorularını yanıtladı. Daha önce de anket sonucuyla ilgili açıklamalarda bulunan Şen, AK Parti'nin elindeki son anket sonucunu da paylaştı.

Şen'in son anket açıklaması:

"YÜZDE 45-46"

"AK Parti oy olarak bir düşüş yaşadı ama şu an yeniden yüzde 40'a doğru tırmanıyor. 34-36 aralığından 40'a doğru gidiyoruz. Bazı analizlere göre 45-46 oranını görebiliyoruz.

"KÜRESEL ENERJİ FİYATLARINDAKİ ARTIŞI VATANDAŞ BİLİYOR"

Vatandaşımız bunların sebebini biliyor. Koronavirüs ekonomileri vurdu. Bu bizi de etkiledi. Biz her şeyi enerjiyle yapıyoruz. Kömürün, doğal gazın fiyatı yükseldi. Bunlar 2 kattan 10 kata kadar artış gösterdi. Bunların dünya ekonomisine haliyle ülkeler ekonomisine yansımaması imkansız. Vatandaşımız bunun sebebini biliyor. Biz kendi ödevimizi yaparsak seçmen bize destek veriyor. Ve biz bu gelişmeleri seçimden önce halledeceğiz diyoruz. Verdiğimiz sözlerden biri de enflasyon düşecek. Biz verdiğimiz sözleri tutarız.

"ENFLASYONU DİZGİNLEMEMİZ GEREKİYOR"

Bizim AK Parti olarak enflasyonu biraz dizginlememiz gerekiyor.Koronavirüsü hep sağlık üzerinden okuduk ama esas ekonomiyi vurdu. Doğal gaz 10 kat arttı.Dünya ekonomisine bu durumların yansımaması düşünülemez.

"BU DURUMUN GEÇİÇİ OLDUĞUNU BİLİN"

Vatandaşımız bu durumların geçici olduğunu bilsin yeter. Bizim biraz zamana ihtiyacımız var. Biz bunu kendi ödevimiz olarak yapmak zorundayız.

"ENFLASYON SEÇİMDEN ÖNCE DÜŞECEK"

Seçimden önce her şeyi halletmemiz gerekiyor. 2023'te Türkiye'nin elektrikli arabası sokaklarda olacak. Karadeniz'den doğal gaz gelecek. Bu enflasyon seçime kadar düşecek.

Seçmen cep ekonomisine, mutfak ekonomisine ve ülke ekonomisine bakar."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!