banner2

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı'ndan yerel seçim açıklaması: Kongreyi işaret etti!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Şehir buluşmaları kapsamında katıldığı programda partinin yerel seçim çalışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Hamza Dağ, “Kongre süreciyle beraber inşallah yerel seçim startını da vermiş olacağız. Ana mottomuz bu kongrede Türkiye Yüzyılı için hep yeni, hep ileri” dedi.

Gündem 21.09.2023, 15:39 21.09.2023, 16:23
Abone ol
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı'ndan yerel seçim açıklaması: Kongreyi işaret etti!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Giresun’da partisinin il başkanlığında Şehir Buluşmaları toplantısına katıldı. Genel Başkan Yardımcısı Dağ, 28 Mayıs’ta seçimlerin kazanılmasının hemen ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yerel seçim çalışmaları için talimat verdiğini ifade etti. 

"ÖNÜMÜZDEKİ HEDEF YEREL SEÇİMLERDİR"

Hamza Dağ, “28 Mayıs’ta Cumhurbaşkanımız yüzde 52’nin üzerinde oy almış, Kısıklı’daki evinden çıkıp otobüsün üzerine çıktığında 'Önümüzdeki hedef yerel seçimlerdir' dedi. Cumhurbaşkanım durun bir akşam herkes eğlensin, mutlu olsun dedik. Bize telefonda da söyledi, 'Hemen hemen hemen. İstanbul, Ankara buralarda yoğun bir şekilde çalışacaksınız.' Dolayısıyla bizde böyle bir liderle çalışmanın büyük bir onuru, gururu, enerjisi, gücü ve kuvveti içerisindeyiz. Dolayısıyla biz o akşam talimatı aldık. Aldığımız o talimatla hızla önümüzdeki seçimlere doğru ilerliyoruz” açıklamasında bulundu. 

"TÜRKİYE YÜZYILI İÇİN HEP İLERİ"

7 Ekim’de yapılacak Olağanüstü Kongre'ye dikkat çeken Hamza Dağ,  2024’te yapılacak yerel seçimlerin startını o zaman vereceklerini söyleyerek yapılacak çalışmalarla ilgili şu açıklamada bulundu; Şimdi önümüzde kongre var. Bizim kongre süreciyle beraber inşallah yerel seçim startını da vermiş olacağız. Ana mottomuz bu kongrede 'Türkiye Yüzyılı için hep yeni, hep ileri.' Yani Türkiye Yüzyılı hedefini geçen sene 28 Ekim’de Ankara Spor Salonu'nda başlatmıştık. Türkiye Yüzyılı başlıyor demiştik.

"AK PARTİ'YE ÖMÜR BİÇENLER HİÇ BİÇMEYİN"

Seçim kampanyası boyunca 'Türkiye Yüzyılı başlıyoruz' hep bir üst başlık olarak kullandık. Hedefimiz o. Sağ olsun milletimiz de bu vizyonumuza inandı, güvendi. Bu hikayemize 'Evet siz bunu yaparsınız' dedi. Mayısta bu desteği verdi. Ama birileri her seferinde AK Parti’ye ömür biçmeye çalıştı. Hep ANAP gibi olacak, Doğru Yol gibi olacak diyorlardı. 2008-2009’da bile bunları duyardım. Dolayısıyla AK Parti'ye ömür biçenler hiç ömür biçmeyin, AK Parti 2001’de kurulduğu günkü kadar yeni. Ve her şeyin ötesinde de AK Parti hep ileriyi hedefler, hep ufku hedefler, hep bu ülkenin daha büyük ilerlemesini, bu milletin daha müreffeh yaşamasını hedefler. Hep ileride inşallah bunu sağlıyor. Dolayısıyla biz bu kongrede yerel seçim startımızı da verip, yerel seçimlere dolu dizgin bir şekilde çalışmaya devam edeceğiz.

“CHP KONGRESİ KAVGAYLA GEÇİYOR"

Konuşmasında muhalefet kanadıyla ilgilide açıklamada bulunan Dağ, “Tabii biz böyle uğraşırken muhalefetin haline bakıyoruz. Şöyle göz ucuyla izliyoruz. Sonuç olarak rakiplerimiz. Bu ülkede nezaketli bir şekilde demokrasi içinde rekabet ediyoruz. Tabii Cumhurbaşkanımızın dediği gibi, ‘Bu ülkeye çok şey kazandırdık. Vesayetinden ekonomisine, yolundan hastanesine, enerjisinden savunma sanayisine kadar.' Bir tek bu ülkeye kazandıramadığımız husus yerli, milli ve bizi zorlayacak, bizi bizimle sağlam şekilde rekabet edecek muhalefet. Bunun olmadığını görüyoruz. Biz bu şekilde bir hedefle yola revan olurken muhalefetin haline baktığımızda, özellikle CHP kanadına baktığımızda her kongrenin kavgayla geçtiğini görüyoruz. Ne kavgası; koltuk kavgası” dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!