banner2

AK Parti'den muhalefet liderlerine Gezi tepkisi! 'Mesele Gezi mi Kavala aşkı mı?'

Muhalefet partilerinin ülkeyi kaosa sürükleyen Gezi Parkı eylemlerini ve eylemin baş mimarı olan Osman Kavala'yı aklamaya çalışan konuşmalar yapmalarına AK Parti cephesinden sert tepki geldi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, 'Mesele Gezi mi Kavala aşkı mı?' diyerek tepkisini dile getirdi.

Gündem 27.04.2022, 13:00 27.04.2022, 13:27
Abone ol
AK Parti'den muhalefet liderlerine Gezi tepkisi! 'Mesele Gezi mi Kavala aşkı mı?'

2013 yılında Türkiye'yi kaosa sürükleyen Gezi Parkı eylemleri muhalefet partileri tarafından sahipleniliyor. 

Geçtiğimiz günlerde sonlanan davada başsanık olan Osman Kavala ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası almış, söz konusu eylemde plan ve program aşamasında bulunan bir grup kişi de 18'er yıl hapis cezası almıştı. 

'BARIŞ(!) EYLEMİ'

Türkiye'yi kaosa sürükleyen bu eylem ise muhalefet partileri tarafından sahiplenildi. CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Gezi eylemlerini barış ve demokrasi getirecek bir halk hareketi olduğunu iddia ederken, 

HDP'nin tutuklu eski başkanı Selahattin Demirtaş, PKK'nın aktif olarak rol aldığı Gezi eylemlerini sahiplendi. 

AKŞENER VE BABACAN KAVALA'YI SAHİPLENDİ

Meral Akşener ise bugün yaptığı grup toplantısında başsanık Osman Kavala'nın ağırlaştırılmış müebbet hapse çarptırılmasına tepki gösterdi. 

6'lı masanın bir diğer üyesi olan DEVA lideri Babacan, Osman Kavala'nın aldığı cezaya tepki gösterdi. 

AK PARTİ SERT TEPKİ GÖSTERDİ

Türkiye'yi bu kadar kaosa sürükleyen ve yurtdışı müdahalelerle organize edilmiş eylemlerini muhalefet liderlerinin sahiplenmesine AK Parti cephesinden sert tepki geldi. 

MESELE GEZİ Mİ KAVALA AŞKI MI?'

Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, "Ülkeyi ve toplumu ölümlere, yıkıma ve kaosa sürükleyen bir vandallık hareketine övgüler yağdırma yarışına tutuldular. 
Sizi bu memlekete bu denli yabancılaştıran nedir, beynelminel kabul görme arzusu mu Soros fonu mu? Mesele Gezi mi Kavala aşkı mı?" ifadelerine yer verdi. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!