banner2

AK Parti'den Kılıçdaroğlu'na adaylık çağrısı! 'Seçimler Türkiye'de yapılacak haberi olsun'

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik MYK toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Çelik Kılıçdaroğlu'nun 'Erdoğan aday olmamdan korkuyor' ifadelerine sert tepki göstererek, 'Kılıçdaroğlu adaylığını ilan etsin diye bekliyoruz. Kaç kere sorduk. TV programı için tartışalım diyor. Cumhurbaşkanımızın bunun için harcayacak boş vakti yok.' ifadelerine yer verdi.

Gündem 31.10.2022, 18:05 31.10.2022, 19:00
Abone ol
AK Parti'den Kılıçdaroğlu'na adaylık çağrısı! 'Seçimler Türkiye'de yapılacak haberi olsun'

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik MYK toplantısının ardından açıklamalarda bulunuyor. 

Çelik'in konuşmasından öne çıkanlar; 

Sınırımızda terör adacıkları oluşturulmaya çalışıldı. Türkiye bedeli ne olursa olsun buna müsaade etmeyecektir. Küresel vesayete dünya 5'ten büyüktür ilkesiyle karşı çıkıyoruz.

MİLLET SANDIKTA VERDİĞİ OYLA TEHDİTLERİ BERTARAF ETTİ

İçeride sürekli milletin iradesini aşağı çeken bütün olayların çerçevesi ulusal düzeyde olan vesayetti. Egemenlik kayıtsız şartsız ilkesine tenzilat yapmaya kalkanlar oldu, netice itibariyle millet sandığa verdiği oyla bu tehditleri bertaraf etti.

Terörün etrafta oluşturmaya çalıştığı şey fiziki terörden ibaret değildir. Bu fiziki terörün ardında ülkemizi hedef alan projelerdir. Ülkemizi ve bölgemizi siyasi mengeneye sıkıştırmaya çalışan bu terör olgusu gündemimize bölgesel vesayet olarak geldi.

TÜRKİYE'NİN BURNU DİBİNDE KAOS YAPILARI OLACAKTI

Bu mücadele verilmeseydi şimdi sınırımız etrafında terör devletçikleri olacaktı. Hem bölge barışını bozmak, hem de Türkiye'nin burnu dibinde kaos yapıları olacaktı.

Bir de bütün insanlığın başında olan küresel vesayet var. Buna karşı da daha adil bir dünya küresel bir eşitlik çağrısı anlamında dünya 5'ten büyüktür anlayışıyla karşı çıkıyoruz. Dikkat edildiği gibi TC bütün uluslararası ve bölgesel olayların merkezinde kilit ülke olarak yer almaktadır.

TOGG'A SEVİNMEYENLER DE OLDU 

TOGG otomobilinin üretime geçmesiyle birlikte Devrim otomobilinin nasıl engellendiği araştırılmıştır. Dolayısıyla Türkiye'nin yüzüncü yılına girerken 60 yıllık hayalin gerçeğe dönüştürülmesi sevindiricidir. Tabi bunlara sevinmeyenler de oldu. Bu tür travmaların tedavisi yok.

TSK'YA KİMYASAL SİLAH İFTİRASI 

Terör örgütünün çevrelerden aldığı akılla kara propaganda yapmasının Türkiye'de karşılık bulması utanç vericidir. Bunun en önde gelen örneklerinden birisi TSK'ya kimyasal silah iftirasının atılmasıdır. Bunun yegane kaynağı terör örgütüdür. Bu provokasyondur. 

DOKTORLAR TTB'NİN AÇIKLAMASINI REDDETTİ 

Pek çok doktor arkadaşımız TTB'nin açıklamasını reddetti. Bu alanın çoğulcu şekilde düzenlenmesi bu alandaki tekelci yapıların ve hegomonyaların kırılması adına yeni düzenlemeyi gündeme getireceğiz.

YUNANİSTAN'IN GÖÇMENLERE İNSANLIK DIŞI MUAMELESİ 

Yunan Sahil Güvenlik Güçleri 46 bin kişinin hayatını tehlikeye attığı görüldü. Bütün bunlar Avrupa'nın gözü önünde gerçekleşiyor. Avrupa sınır birliği bütün bu eylemlerin içerisinde yer alıyor. Frontex'in Yunan Sahil Güvenliği'nin işlediği suçlar insanlığa karşı işlenmiştir.

TAHIL ANLAŞMASININ ASKIYA ALINMASI

Rusya anlaşmayı askıya aldığını duyurdu. Bundan büyük bir üzüntü duyduğumuz ifade etmek isterim. Arzumuz anlaşmanın yeniden işlevsellik kazanmasıdır. Rus personelin halen görev yerinde bulunduğunu biliyoruz. Karadeniz tahıl girişimi 9 milyon tonluk gıdanın başka insanlara ulaşmasını sağladı.

CHP'LİLERİN MAHKEMEYİ BASMASI

Mahkeme basmanın Meclis basmaktan farklı yok. Bu devletin temel egemenlik alanlarına dönelik büyük bir saygısızlıktır. Bu milletvekilleri empati yapsınları. O vekillerin mahkemeye dönelik saygısızlığı kabul edilemez.

KILIÇDAROĞLU'NA ADAYLIK CEVABI 

Kılıçdaroğlu adaylığını ilan etsin diye bekliyoruz. Kaç kere sorduk. TV programı için tartışalım diyor. Cumhurbaşkanımızın bunun için harcayacak boş vakti yok. Ne dediği belli olmayan birisiyle neyi tartışacaksınız. Kılıçdaroğlu'na hatırlatmak isteriz İngiltere'ye gidecekmiş. Seçimler Türkiye'de yapılacak Londra'da değil. Dolayısıyla siyasetle ilgili hedefleri varsa onu gerçekleştirmenin yeri Türkiye. Kendisinin bir an evvel adaylığını ilan etmesi tutarlı bir iş olacaktır.

LAFARGE'NİN DEAŞ'A VERDİĞİ DESTEK 

Bunu biz de tespit ettik. Anadolu Ajansı'mız bunların DEAŞ'a verdikleri desteğin belgelerini yayınladı.

Fransız Lafarge'ın PYD ve YPG kadar DEAŞ'a da destek verdikleri ortaya çıktı. 700 milyon dolar tazminat ödeyecekler. Bu utanç vericidir. Biz DEAŞ'la mücadeleden bahsediyoruz Fransa hükümet yetkilileri Fransız Lafarge'ın DEAŞ'a desteğiyle ilgili açıklama yapmıyor.

İSVEÇ'İN NATO'YA ÜYELİK SÜRECİ 

İsveç'le ilgili açıklamaları somutlaşana kadar duymuyoruz. Açıklama iyi ama hayata geçene kadar yeterli değil.

Teröre destek veren ya da Hazine yardımını yasalar dışında kullanan bir durum olursa buna karar verecek mahkemelerdir. Bütün bunlar kendi içerisinde mantıklı tutarlı bir şekilde düzenlenmiştir.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!