AK Parti'den güldüren Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi paylaşımı

Tüm gözler yarın Atatürk Havalimanı'nda gerçekleşecek şölende olacak. İstanbul'un fethinin 569. yıl dönümü coşkusu yarın Atatürk Havalimanı'nda yaşanacak. Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi'nde ilk fidanların buluşacağı tören ile ilgili AK Parti'den mizahi paylaşımlar geldi.

Gündem 28.05.2022, 21:38 28.05.2022, 22:28
Abone ol
AK Parti'den güldüren Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi paylaşımı

İstanbul Türkiye'nin en büyük millet bahçesine kavuşuyor. İstanbul'un Fethi'nin 569. yıl dönümü kutlamaları kapsamında Bakırköy'de yarın saat 16.00'da Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi Temel Atma Töreni'nin gerçekleştirilecek. Bu kapsamda AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'nın Twitter adresinden dolaylı davet mesajı geldi. İstanbullular mizahi bir dille yarınki büyük şölene çağrıldı.

MİZAH DESEN VAR

AK Parti'nin Alois Alzheimer ve Alexander Graham Bell'li Twitter paylaşımları şöyle:

"Telefonla olacak iş değil. (Graham Bell)

"Gerçekten çok güzel bir proje. Muhalefetin itirazlarını unutmak istiyorum. (Alois Alzheimer)

MUHALEFETİN GERÇEK DIŞI POPÜLİST SÖYLEMLERİ 

Muhalefet ise atıl haldeki ve kapasitesini doldurmuş Atatürk Havalimanı'nına yapılacak devasa millet bahçesi hizmetine karşı çıkıyor. Çevrecilik ile tek bir kelime edilmezken buna sebep olarak Körfez ülkelerine satılacağı gibi sahte söylemler kullanılıyor. CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu gibi terör yandaşı karanlık bir isim de bu kara propagandaya sözcülük ediyor. Sözde çevreciler ise muhalefetin elle tutulur olmayan itirazlarına karşı susmayı tercih ediyor.

MUHTEŞEM BAHÇEYE ZEYTİN, IHLAMUR VE ÇINAR AĞAÇLARI DİKİLDİ

Atatürk Havalimanı 5 milyon metrekarelik yeşil alanıyla dünyanın en modern, en büyük ve yeşil kalkınma kriterlerine en uygun kent içi parkı olacak. Muhteşem bahçeye 350 yıllık zeytin ağacı, 50-60 yıllık ıhlamur ağaçları ve çınar ağaçları dikildi.

TÜRK YILDIZLARINDAN GÖSTERİ UÇUŞU

Yarınki açılış, programda mehter takımı ve Yeniçerilerin olacağını, Türk Yıldızları'nın gösteri uçuşu gerçekleştireceğini, Esat Kabaklı ve Yücel Arzen konserinin düzenleneceğini, çeşitli etkinliklerle çevre ve doğa bilinci sağlanacağını, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin de konuşma yapacağını belirtti.

DÜNYANIN EN BÜYÜK 5. PARKI

Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi muhtemel bir afet durumunda İstanbul'un afet toplanma alanı, deprem toplanma alanı olarak kullanılacak.

İlk etabının Mayıs 2023'te açılması planlanan Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi; Rusya'daki Bitsevsky Park, Portekiz'deki Monsanto Forest Park, ABD'deki Fairmount Park ve İrlanda'daki Phoenix Park'ın ardından dünyanın en büyük 5'inci şehir parkı olacak.

TÜM BİNALAR RESTORE EDİLECEK

10 bin metrekarelik alanda 7 konseptte düzenlenecek çocuk oyun alanlarında, çocukların duyularını kullanarak keşifler yapabilecekleri, kendi oyunlarını kurabilecekleri alanlar oluşturulacak.

Atatürk Havalimanı'ndaki tüm peronlar, hangarlar, binalar kalacak ve restore edilecek.

Ulusal ve uluslararası fuarların düzenleneceği bu binalarda yapılacak bilim merkezlerinde gençler deneyler yapıp robotik çalışacak ve yazılım üretecek.

Buradaki tüm peronlar, hangarlar ve binalar kalacak, restore edilecek. Bu binalarda ulusal ve uluslararası fuarlar düzenlenecek.

Millet bahçesinde bulunacak müzelerde sanatçılar eserlerini sergileyebilecek.

2 BİN KİŞİLİK SEYİR KAPASİTELİ SPOR ALANI YAPILACAK

Türk bahçe kültüründe olduğu gibi, pınar başı ile başlayarak tüm bahçeyi boylu boyunca geçen bir derenin de yer alacağı projede, dere boyuna inen basamaklar ziyaretçilerin suyla temas etmelerine, çocukların su ile oynamalarına imkan sağlanacak.

İbreli ve yapraklı ağaçların birlikte kullanılmasıyla millet bahçesi dört mevsim yeşil kalacak. Etkinlik çayırı ise 28 bin kişi kapasitesiyle büyük etkinliklere ev sahipliği yapabilecek, dev ekran etkinliklere renk katacak.

Millet bahçesine yapılacak 2 bin kişilik seyirci kapasitesine sahip spor alanında aynı anda 300 kişi spor yapabilecek.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!