AK Parti'den Bakan Soylu'ya destek! 'İftira kampanyaları açık provokasyondur'

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik yaptığı açıklamada Bakan Soylu'ya destek verdi. Çelik açıklamasında, 'Devlet kurumlarına, İçişleri Bakanımıza ve İçişleri Bakanlığımıza dönük kasıtlı gerilim politikaları ve yürütülen iftira kampanyaları açık provokasyondur. AK Parti bu provokasyonlara bugüne kadar geçit vermediği gibi bugünden sonra de geçit vermeyecektir.' ifadelerine yer verdi.

Gündem 06.05.2022, 16:59 06.05.2022, 17:44
Abone ol
AK Parti'den Bakan Soylu'ya destek! 'İftira kampanyaları açık provokasyondur'

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Ümit Özdağ'ın İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu tehdit etmesine tepki gösterdi. 

Sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Çelik, "Türkiye bölge ülkeleriyle  stratejik dış politika açılımlarını  yürütürken Türkiye’yi içine kapatmaya dönük sistematik provokasyonlar üretilmektedir. Bu dönemde ülkemizde gerilim oluşturmaya dönük tüm bu provakatif çabalar kötü niyetlidir." ifadelerine yer verdi. 

İFTİRA KAMPANYALARI AÇIK BİR PROVOKASYONDUR 

İftira kampanyalarının açık provokasyon olduğunu ifade eden Çelik, "Devlet kurumlarına, İçişleri Bakanımıza ve İçişleri Bakanlığımıza dönük kasıtlı gerilim politikaları ve yürütülen iftira kampanyaları açık provokasyondur. Ak Parti bu provokasyonlara bugüne kadar geçit vermediği gibi bugünden sonra de geçit vermeyecektir!" sözlerini kaydetti. 

AVRUPA'NIN IRKÇI DİLİ MİLLİ SİYASETE TAŞINAMAZ

Politika eleştirmenin demokratik bir hak olduğunu ifade eden Çelik, "Ancak kin, nefret ve düşmanlık tohumları ekmek demokrasimizi zehirlemektir. Avrupa’nın ırkçı aşırı sağının dilini Türk siyasetine taşıma gayretleri milli bir siyaset değildir." diye konuştu. 

AK PARTİ NEFRET SİYASETİNE KARŞI DURMAYA DEVAM EDECEK

Türkiye'nin nefret siyasetinin farkında olduğuna dikkat çeken Çelik, "Aziz milletimiz yabancı operasyonların elverişli zemini olan nefret siyasetlerinin farkındadır. Devletimiz, ulusal çıkarlarımızı hedef alan saldırıları boşa çıkartacak kudret ve kararlılıktadır. Ak Parti, nefret siyasetine karşı durmaya devam edecektir." sözlerine yer verdi. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!