banner2

AK Parti'den açıklama: Kazanan tüm Türkiye olacak

Açılan sandıkların ardından seçim sonuçları netleşmeye başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nu sandığa gömerek Türkiye'yi 5 yıl daha yönetecek. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik yaptığı açıklamada "Bu bir demokrasi şölenidir. Kazanan tüm Türkiye olacaktır. Hiçbir vatandaşımız incinmesin ve üzülmesin. Kaybeden hiçbir vatandaşımız olmayacak. Seçim sonuçlarını olgunlukla ve demokrasimize güç verdiğimiz için birbirimizi tebrik ederek karşılayalım." dedi.

Gündem 28.05.2023, 20:04 29.05.2023, 00:39
Abone ol
AK Parti'den açıklama: Kazanan tüm Türkiye olacak

14 Mayıs'ta yapılan seçimlerde adaylar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Millet İttifakı'nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu, yüzde 50 barajını aşamadığı için seçimler ikinci tura kaldı.

Milyonlar, bugün sandık başına gitti ve kararını verdi. Kesin olmayan sonuçlara göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nu sandığa gömerek Türkiye'yi 5 yıl daha yönetecek.

AK Parti Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik, Cumhurbaşkanı Seçimi'nin ikinci tur oylamasının güvenli şekilde yapıldığını belirtti.

SEÇİMDE SON DURUM

Anadolu Ajansı'nın verilerine göre:

19.55 itibarıyla sandıkların yüzde 97,94'ü açıldı.

Recep Tayyip Erdoğan: Yüzde 52,14

Kemal Kılıçdaroğlu: Yüzde 47,86

Katılım oranı: Yüzde 82,83

'KAZANAN TÜM TÜRKİYE OLACAK'

16. zaferin ardından konuşan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

"Bu bir demokrasi şölenidir. Kazanan tüm Türkiye olacaktır. Hiçbir vatandaşımız incinmesin ve üzülmesin. Kaybeden hiçbir vatandaşımız olmayacak. Seçim sonuçlarını olgunlukla ve demokrasimize güç verdiğimiz için birbirimizi tebrik ederek karşılayalım."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!