banner2

AK Parti'de seçim seferberliği! Tüm teşkilat tam kadro sandık başında olacak

AK Parti, 14 Mayıs tarihinde yapılacak seçim için seferberlik başlattı. Bu seçimde sandık güvenliği için 2 milyon partili sandık başında olacak.

Gündem 15.03.2023, 08:47 15.03.2023, 09:00
Abone ol
AK Parti'de seçim seferberliği! Tüm teşkilat tam kadro sandık başında olacak

Türkiye, 14 Mayıs'ta sandık başına gidiyor. Tüm partiler hazırlıklarını yapmaya başladı. Cumhurbaşkanlığı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'ne ilişkin Cumhurbaşkanlığı Genelgesi, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan genelgede, millet iradesinin sandığa sağlıklı olarak yansıması amacıyla seçim kurullarının yer ve araç tahsisi gibi ihtiyaçları ile nitelikli iş gücü takviyesinin karşılanması konusunda gereken tüm önlemlerin alınacağı belirtildi.

2 MİLYON PARTİLİ SANDIK BAŞINDA OLACAK

AK Parti, 14 Mayıs tarihinde yapılacak seçim için seferberlik başlattı. Bu seçimde sandık güvenliği için 2 milyon partili sandık başında olacak. Türkiye genelinde kurulacak yaklaşık 200 bin sandığın güvenliğine özel önem veriliyor. Her bir sandıkta güvenliği sağlayacak teşkilat üyeleri olacak. Bazı sandıklarda bulunan kişi sayısı ise daha fazla olacak. Sandık kurulu üyesinden yedek müşahitlere, okul kat sorumlularından kadın ve gençlik kollarından gelen müşahitlere kadar seçim günü tüm teşkilatların sandık başında olacak.

SAS İLE SONUÇLAR ERKEN ÖĞRENİLİYOR

AK Parti'de 2014'ten bu yana kullanılan Sonuç Alım Sistemi (SAS) ile seçim sonuçları hızlı bir şekilde öğreniliyor. Sistemi her konuda geliştirdiklerini ifade eden parti kurmayları, seçim öncesi iddialı konuştu. Yapılan açıklamaya göre şu ifadelere yer verildi;

"Türkiye'de seçim sonuçlarını bizden daha iyi ve önce alacak hiçbir parti yoktur, olamaz. Adına SAS diyoruz. Ama sadece sonuç almıyor, oraya ilişkin bir takım değerlendirmeler ve karşılaştırmalarda yapıyor. Böyle bir sistemi 2014'ten beri uyguluyoruz. Üstüne koya koya geldik. Bu sefer çok daha eğildik üstüne."

KARARLAR TEK TEK İNCELENDİ KİTAPÇIKLAR OLUŞTURULDU

YSK'nın gelmiş geçmiş bütün kararlarını tek tek inceleyen AK Partililer, ortaya çıkabilecek bütün sorunları matbu dilekçelere bağladılar. Matbu dilekçelere de ilgili YSK kararlarının neler olabileceği tespit edildi. Bu konuya ilişkin program ve kitapçıklar yazıldı. Her konuyu detaylı olarak çalışan ekipler, çalışmaları peyderpey devreye sürmek suretiyle işleteceklerini ifade etti.

MÜKERRER OY KULLANILAMAZ

Mükerrer oy kullanımının imkânsız olduğunu ifade eden yetkililer, seçmen listesinin belli olduktan sonra seçmenlerin çadır kentte ya da konteyner kentlerde yaşamalarının oy kullanmalarına bir engel olmadığını ifade etti. Oy verecek kişilerin askı listesinde isimlerinin olacağı ve oy kullanacak kişi dışında başka birilerinin oy kullanmasının ihtimal dahilinde olmadığı vurgulandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!