banner2

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı duyurdu! 5.100 TL nakit anında ödenecek: Yapmanız gerekenler...

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan bugün önemli bir açıklama geldi. Öğrencilere Tek sefere mahsus yardım yapılacak. Başvurular ise ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencileri için yapılmakta. İşte tüm merak edilenler...

Gündem 22.02.2023, 18:04
Abone ol
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı duyurdu! 5.100 TL nakit anında ödenecek: Yapmanız gerekenler...

Devlet her yıl olduğu gibi bu yıl da öğrencilere destek ödemeleri yapıyor. 18 yaşından büyük öğrencilere 5100 TL, üniversite öğrencilerine ise 8.500 TL'lik teşvik veriyor. 

AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI'NDAN ÖĞRENCİLERE DESTEK!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan öğrencilere dev destek. ASHB, tüm öğrencilere anında 5100 TL öğrenci yardımı yapıyor. 18 yaş altındaki öğrenciler için destekden yararlanmak için, anne veya babalar tarafından başvurulması durumunda alınacak. 2022-2023 eğitim öğretim yılında ikinci döneminde öğrenci yardımlarından hemen yararlanmak isteyenlerin, başvurularını Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı aracılığı ile doğrudan veya ehliyet ile yapması gerek.  

BAŞVURULAR NASIL YAPILIYOR?

Devlet okullarında eğitim gören öğrenciler, bu sosyal yardımlardan faydalanabiliyor. İlkokul, ortaokul ve lise kademesindeki öğrencilere 5100 TL’lik destek ödemesi yapılıyorken üniversite öğrencilerine ise 8.500 TL olarak açıklandı. 18 yaş altındaki öğrenciler aileleri ile başvuruyorken, 18 yaş üstündeki öğrenciler kendileri başvurabiliyor. Bu ödemeler, başvuruların hemen yapılması durumunda çok hızlı bir şekilde yapılıyor. Bu yardım tek sefere mahsustur.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!