Yandex Metrica

Ahmet Davutoğlu o soruya yanıt verdi: 6'lı masa dağılmaz! Farklı kombinasyonlar olabilir

Ahmet Davutoğlu o soruya yanıt verdi: 6'lı masa dağılmaz! Farklı kombinasyonlar olabilir

Katıldığı bir televizyon programında açıklamalarda bulunan 6’lı masanın ortaklarında Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, '6'lı masa dağılır mı?' sorusuna yanıt verdi. Davutoğlu, "İki ayrı aday çıksa dahi 6'lı masa dağılmaz. Milletvekilliği seçimlerinde de farklı kombinasyonlar olabilir." iddiasında bulundu.

Gündem

23.01.2024, 19:46

Canlı yayında Ahmet Davutoğlu, “İki ayrı aday çıkarsa 6'lı masa dağılır mı?” sorusuna yanıt verdi. 6’lı masada hala aday krizi sürerken Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’ndan çarpıcı açıklama geldi. Davutoğlu, '6'lı masa dağılır mı?' sorusuna "İki ayrı aday çıksa dahi 6'lı masa dağılmaz. Milletvekilliği seçimlerinde de farklı kombinasyonlar olabilir." yanıtını verdi.

Öğretmen Temmuz 14-15 günlük maaş farkı ne kadar 2024? Temmuz zamlı maaş farkı ne zaman yatacak? Öğretmen Temmuz 14-15 günlük maaş farkı ne kadar 2024? Temmuz... Haberi Görüntüle

İYİ Partili vekil 'başıboş köpek' sorununu savunurken akıl almaz ifadelere imza attı: Çocukları ve kadınları da öldürecekler! İYİ Partili vekil 'başıboş köpek' sorununu savunurken akıl almaz ifadelere... Haberi Görüntüle

FARKLI KOMBİNASYONLAR ORTAYA ÇIKAR

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, 6'lı masaya ilişkin aday sorusuna dikkat çeken bir yanıt verdi. Davutoğlu, "İki ayrı aday çıksa dahi 6'lı masa dağılmaz. Milletvekilliği seçimlerinde de farklı kombinasyonlar olabilir." ifadelerini kullandı.

Halk TV'de, 'Liderler Özel' programına konuk olan Davutoğlu, Halk TV Genel Yayın Yönetmeni Suat Toktaş'ın sorularını yanıtladı. Davutoğlu "6'lı masa dağılır mı?" sorusunu şu şekilde cevapladı:

"Ben ümit etmiyorum ama 6'lı masa, bir yerine iki aday çıkardı. Böyle bir durumda yine de masanın birliği ve devamlılığı sağlanır. Veya bir aday çıktı ama bugünkü seçim sistemiyle seçime girerken bütün partilerin tek bir listeden girmesiyle avantaj olmayacak bir durum da söz konusu. Bu durumda belki milletvekili seçimlerinde ikili üçlü başka kombinasyonlar olabilir. Ama masa dağılmaz. Masanın ortak yönetme iradesi sürdükçe masa dağılmaz. Anlaşmalı olarak masadan milletvekili seçimlerinde farklı kombinasyonlar çıkabilir."

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading