banner2

Ahmet Davutoğlu'nun o isteği direkt reddedildi! Millet İttifakı'nı ortadan ikiye bölen talep

Millet ittifakı içindeki partiler Cumartesi akşamı bir araya geldi. Toplantıya Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu'nun talebi adeta damga vurdu. Davutoğlu 'Millet İttifakı' isminin değişmesini istedi ancak Kılıçdaroğlu ve Akşener tarafından bu istek reddedildi. Bu tartışma Millet İttifakı'nı adeta ikiye böldü.

Gündem 14.02.2022, 12:24
Abone ol
Ahmet Davutoğlu'nun o isteği direkt reddedildi! Millet İttifakı'nı ortadan ikiye bölen talep

Cumhurbaşkanlığı Millet İttifakı'nda oturma düzeni krizinin ardından yeni bir kriz patlak verdi.  

DAVUTOĞLU'NUN TALEBİ İTTİFAKTA ÇATIRDAMAYA NEDEN OLDU

Mynet'in aktardığı habere göre, Millet İttifakı adayı henüz net bir şekilde belli değil. Kemal Kılıçdaroğlu sürpriz olmazsa Millet İttifakının adayı olacak. Ahmet Davutoğlu'ndan sürpriz bir talep geldi fakat bu talep Akşener ve Kılıçdaroğlu tarafından kabul görmedi.

MİLLET İTTİFAKI'NDA YENİ KRİZ

CHP lideri Kılıçdaroğlu, İYİ Parti lideri Akşener, Gelecek Partisi lideri Davutoğlu, DEVA Partisi lideri Babacan, SP lideri Karamollaoğlu ve DP lideri Uysal; bir araya geldi. Toplantıda Millet İttifakının genişleyip genişlemeyeceği de konuşuldu.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, 6'lı toplantıda Millet İttifakının genişlemesi konusunda bir fikir sundu. Koalisyon tarzı bir yapıyı aktaran Davutoğlu'nun bu isteği Kılıçdaroğlu ve Akşener tarafından sıcak karşılanmadı.

Millet İttifakının genişlemesi konusunda henüz net bir adım atılmadığı söylenirken Davutoğlu'nun bu isteği Millet İttifakı'nda yeni bir krizin patlak verdiğini açıkça gösteriyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!