banner2

Ahıska Türkleri kimliklerine kavuştu! Cumhurbaşkanına teşekkür ettiler: Erdoğan Türklerin babasıdır!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ABD ziyaretinde Türkevi'nde misafirlerini ağırlamaya devam ediyor. Erdoğan, New York'taki Türkevi'nde kabul ettiği Ahıska Türklerine, Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartlarını takdim etti.

Gündem 18.09.2023, 16:32 18.09.2023, 17:41
Abone ol

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD ziyaretinde Ahıska Türkleri ile de bir araya geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Türkevi'ndeki kabulünde, Türk vatandaşlığına hak kazanan en yaşlı iki Ahıska Türkü 86 yaşındaki Mihrali Mametoğlu ve 83 yaşındaki Yunus Muradov, kürsüde teşekkür konuşması yaptı. Konuşmacılar, "Bütün dünya Türklerinin babası bu adamdır." diyerek Erdoğan'a teşekkür ettiler.

"SÜRGÜNDE 8 YAŞINDAYDIM"

Türk vatandaşalığına hak kazanann Mametoğlu, "Benim çektiğimi, benim gördüğümü göstertmesin." diyerek, sürgün sırasında 8 yaşında olduğunu ifade etti. Sürgünde yaşadıklarını anlatan Mametoğlu, konuşmasının sonunda Türkiye'ye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür etti.

Muradov ise her bir Müslüman'ın bütün dünyanın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın arkasında olduğunu söyleyerek konuşmasına şöyle devam ettii; 

"TÜRKLERİN BABASI ERDOĞANDIR"

Hepsine de babalık eden Sayın Erdoğan'dır. Bütün dünya Türklerinin babası bu adamdır. O gördüğümüz günleri hepiniz biliyorsunuz. Hiçbir vakit insan geçmişini unutmayacak. Sayın Cumhurbaşkanım, size teşekkür ediyorum. Allah sizi cümlesinden ayırmasın. Siz her vakit bizim yanımızda olursanız ayağımız taşa değmez. Sizin de ayağınız taşa değmesin. Allah hiçbir vakit Türkiye'yi başkalarının eline düşürmesin.

ERDOĞAN'DAN ALDIĞI KİMLİK KARTINI ÖPTÜ 

Konuşmalar sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığına geçenlere kimlik kartlarını verdi. Ardından hatıra fotoğrafı çektirildi. Takdimde bir vatandaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan aldığı kimlik kartını öpüp alnına koydu. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise elini öpen bir kız çocuğunu öpüp kimlik kartını verdi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!