Yandex Metrica

Ağlama sesi takip edildi! Enkazda ağlayan bebek, 3 kişinin hayatını kurtardı

Ağlama sesi takip edildi! Enkazda ağlayan bebek, 3 kişinin hayatını kurtardı

Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde enkaz altında bir bebeğin ağlama sesini takip eden arama kurtarma ekipleri yapılan çalışma sonucu bebeğin annesini sağ olarak kurtardı. Bebeğin sesini takip ederek bebeğe ulaşmaya çalışan ekipler, yaklaşık 30 dakika sonra aynı enkazdan bir erkek ile bir kadını daha sağ olarak kurtardı.

Gündem

23.01.2024, 20:24

Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesi merkezli ilk depremde yıkılan Diyarbakır'ın Bağlar ilçesi Tesisler Kavşak'ta bulunan Serin 2 Apartmanı'nda sürdürülen arama-kurtarma çalışmalarında bir bebek sayesinde  20 saat sonra mucize gerçekleşti.

DMM'den Bakan Fidan'a ilişkin iddialara yanıt: 'Asılsız iddialara itibar edilmemeli' DMM'den Bakan Fidan'a ilişkin iddialara yanıt: 'Asılsız iddialara itibar edilmemeli' Haberi Görüntüle

BEBEĞİN AĞLAMA SESİNE YOĞUNLAŞILDI  

Enkaz altında bir bebeğin ağlama sesini duyan ekipler, çalışmalarını o bölümde yoğunlaştırdı. Yapılan çalışma ile bebeğin annesi sağ olarak kurtarıldı. Bebeğe ulaşılmaya çalışılırken, yaklaşık 30 dakika sonra aynı enkazdan bir erkek ile bir kadın daha sağ olarak kurtarıldı. Ardından bir erkeğin cansız bedeni çıkarıldı.

Jandarma ekiplerine ait arama kurtarma köpeği de bölgeye gelerek enkazda arama çalışmalarına dahil edildi. Ekipler, bebeğe ulaşmak için yoğun bir çaba sarf ediyor.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading