banner2

AFAD'dan son dakika açıklaması: Hatay'daki 6,4 büyüklüğündeki depremin ardından 90 artçı meydana geldi

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), geçtiğimiz gün Hatay Defne'de meydana gelen 6,4 büyüklüğündeki depremin ardından en büyüğü 5,8 olan 90 artçının meydana geldiğini bildirdi. AFAD'dan yapılan açıklamada, depremle ilgili 112 Acil Çağrı Merkezi'ne gelen 54 ihbardan 44'ünde olumsuz bir durum olmadığının anlaşıldığı belirtildi.

Gündem 21.02.2023, 09:53
Abone ol
AFAD'dan son dakika açıklaması: Hatay'daki 6,4 büyüklüğündeki depremin ardından 90 artçı meydana geldi

Kahramanmaraş merkezli 11 ilde büyük bi yıkıma neden olan deprem felaketi sonrası geçtiğimiz gün Hatay'da 6,4 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi. 

90 ARTÇI MEYDANA GELDİ

Depremin ardından en büyüğü 5,8 olan 90 artçının meydana geldiğini bildirdi.

AFAD'dan yapılan açıklamada, depremle ilgili 112 Acil Çağrı Merkezi'ne gelen 54 ihbardan 44'ünde olumsuz bir durum olmadığının anlaşıldığı belirtildi.

AFAD'DAN AÇIKLAMA

Gelen ihbarlar doğrultusunda, bölgede, AFAD'ın Hatay, Afyonkarahisar, İzmir, İstanbul, Sakarya, Erzurum, Samsun, Diyarbakır, Adana, Van, Kayseri, Denizli, Balıkesir, Artvin, Bartın ve Uşak'tan il müdürlüğü ekipleri ile 112 Acil, itfaiye, JAK, PAK, CEKUT ve STK'lerin arama kurtarma çalışmalarına katıldığı aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

Hatay Defne'de, dün 20.04'te 6,4 büyüklüğünde bir deprem yaşanmıştır. Ardından en büyüğü 5,8 olan 90 artçı, meydana gelmiştir. SAKOM'dan alınan bilgiye göre, 18'i ağır olmak üzere 294 vatandaşımız, sağlık birimlerince çevredeki çeşitli hastanelerde tedavi altına alınmıştır. Maalesef, 6 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Son depremden tedirgin olan vatandaşlar için gece boyunca 6 bin çadırın bölgeye gönderildiği ifade edilen açıklamada, çadır sevkiyatının, gün boyunca hava ve kara yoluyla devam edeceği bildirildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!