banner2

AFAD'dan depremzedelere yardım için bağış kampanyası!

AFAD, Kahramanmaraş merkezli 10 ilde meydana gelen deprem felaketinden etkilenenlerin acil ihtiyaçlarının karşılanması için destek olmak isteyenlerin bağış yapabileceğini duyurdu.

Gündem 07.02.2023, 12:42 07.02.2023, 13:50
Abone ol

Türkiye Kahramanmaraş merkezli 7,7  ve 7,6 büyüklüğündeki iki depremle sarsıldı. 10 ilde etkili olan deprem sonrası AFAD, depremden etkilenen illerde yürütülen çalışmalara destek vermek isteyen vatandaşların talebi üzerine bir açıklama yaptı.

SMS YA DA BANKA HESABIYLA YARDIM YAPILABİLİR

AFAD tarafından sosyal medyadan yapılan açıklamada yardımda bulunmak isteyen vatandaşların SMS ya da banka hesabı vasıtasıyla bağışta bulunabilecekleri bildirildi.

NASIL BAĞIŞ YAPILABİLİR?

Duyuruda "DEPREM" yazarak 1866'ya SMS göndererek 20 TL bağışta bulunulabileceği belirtilirken daha yüksek bağışta bulunmak isteyenler için de kurumun banka hesaplarının IBAN'ları verildi.

AFAD bağışın nasıl yapılacağını; "Kampanyaya destek vermek isteyen vatandaşlarımız, “DEPREM” yazarak 1866’ya SMS gönderebilecek (01 Ocak 2023 tarihi itibariyle SMS bedeli: 20 TL'dir) ya da aşağıda yer alan hesap numaraları üzerinden bağış yapabilecektir. Not: EFT ile yardım yapılırken Alıcı Adı kısmına T.C. İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı yazılması gerekmektedir." sözleriyle açıkladı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!